6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Ha borostyánlevelű ciklámen (Cyclamen hederifolium) gumót vásárolt és ültetett, azt nyugodtan kint hagyhatja, hazánkban is télálló. A növény áttelelő része télen a szabadban, helyén hagyható, a hagymát, gumót stb. nem szükséges ősszel felszedni. Ha az áttelelt növényállomány túlságosan elsűrűsödött, szétosztásuk, felújításuk, átültetésük a nyári hónapokban végezhető. Ássuk ki a növényeket lombjuk leszáradásakor vagy közvetlenül utána. A szétválasztás, osztályozás után a visszaültetése szánt hagymák, gumók esetleges sebeit hagyjuk szellős, hűvös helyen beszáradni, majd a nyár végén vagy kora ősszel ültessük el őket, hogy a telet már a jól begyökeresedve várhassák. Üvegházban nevelt faj és szobanövényként tartható a Cyclamen persicum, ennek gumóit ne ültessük szabadba, mert nem télállóak. Hazánkban előfordul még az erdei ciklámen (Cyclamen purpurascens), védett növény, ugyancsak télálló, de nem forgalmazható. Még több ciklámen kérdés-válasz itt>>
Október közepéig a levendula nyugodtan ültethető/átültethető. Száraz időjárás esetén ültetés után a fagyokig tartsuk viszonylag nedvesen a talajt, hogy a növény jól begyökeresedhessen és felkészülhessen a télre. Cserepes növényvél is fontos a vízutánpótlás, de szabadgyökerű palánták esetén elengedhetetlen. Az őszi metszés csak kisebb mértékű legyen, a nagyobb fazonigazítást hagyjuk tavaszra. Hogyan metsszük a levendulabokrot? Nyári kedvencünk: levendula a konyhában
Nagyobb áruházakban kapható szerves trágya különböző zsákos kiszerelésben. Mind a hagymásoknak, mind a többi növénynek jót tesz, elég csak a talaj felső rétegébe óvatosan bedolgozni egy kis kézi gereblyével. A kert komposztálása és trágyázása: melyik trágyát, mikor? Kertek tápanyagutánpótlása, trágyázása
A foltos kontyvirágot (Arum maculatum) "becsapta az időjárás", és tavasz helyett most hajtott ki a kertben. Hazánkban is őshonos, lombos erdők talajlakója. NEdves, nyirkos, félárnyékos helyen érzi jól magát. Virágai nyáron nyílnak, majd ősszel jelennek meg piros bogyós termései, melyek mérgezőek, háziállatok, gyerekek kerüljék.
Üdvözlöm! Sajnos az Alocasia gombabetegségei nem határozhatók könnyen. A levélen látható barna elhalásos folt biztosan egy közülük. Erre felszívódó gombaölőszert javaslok. Egy remek készítmény az Amistar, ez a már meglévő foltokat nem gyógyítja, de továbbiak nem fognak megjelenni. Az alocasia alapvetően az esőerdők talajszintjén élő növény. Ebből kifolyólag árnyékot. nagyon magas párát és laza, üde talajt kíván. A levélvégeken történő száradás az alacsony páratartalom következménye. Javaslom, hogy rendszeresen párásítson vízpermettel, valamint az öntözést, ha lehet esővízzel oldja meg. Figyeljen mindemellett arra, hogy ne álljon a víz a növény alatt, mert nem viseli jól a pangó vizet. Hogyan gondozzuk az Alokáziát (Alocasia)? Hogyan párásítsunk növényeinknek a lakásban?