6601. Poloska ellen: mutatjuk, mit vess be
A július beköszöntével ismét megjelent a poloska a kertben. Így védekezhetünk ellene!
A július beköszöntével ismét megjelent a poloska a kertben. Így védekezhetünk ellene!
Az öröklési jog a jog világában egy olyan terület, amely első pillantásra terjedelmesnek és rendkívül bonyolultnak tűnhet, legszívesebben mindannyian el is kerülnénk. Ugyanakkor sajnos előbb vagy utóbb mindannyian kapcsolatba fogunk kerülni vele életünk valamely szakaszán, jellemzően egy szeretett családtagunk elvesztésekor, de az is lehet, hogy mi magunk tervezünk tudatosan végrendeletet készíteni.
Elindult a magyar dinnye értékesítése, a nyári időszakban várhatóan 125-130 ezer tonna görögdinnyét és a becslések szerint 10-12 ezer tonna sárgadinnyét takarítanak be a hazai termelők a földekről. Az előrejelzések alapján jónak ígérkezik a dinnyeszezon, vagyis sok magyar család nyarát édesítheti meg az ízletes hazai gyümölcs.
Kevés olyan sokoldalúan felhasználható és hasznos anyag van, mint amilyen a geotextília. Segít elkerülni a talajeróziót, csökkenti a gyomok elleni küzdelemmel töltött munkaórákat, de akkor is remekel, ha a vízelvezetést szeretnénk szakszerűen megvalósítani.
A hosszú szünidő alatt sokszor unatkoznak a gyerekek, és ha az idő is esősre vált, akkor mindenképpen előkerülnek a társasjátékok. Nem is egyszerű azonban eldönteni, melyiket válasszuk, olyan nagy a kínálat. Segítségképpen bemutatunk néhány népszerű társast, amelyet 4-6 éves gyerekek számára alkottak.
A növény a dendrobium fajhoz tartozik és azon belül a keresztneve phalaenopsis.Tehát Dendrobium phalaenopsis(és hibrid). Jól áll neki az átlátszó cserép.de nagy szüksége nincs rá.A Phalaenopsis csoporttal ellentétben nem szereti az állandó nedvességet.két öntözés között ki kell száradni a közegének.Elvirágzás után levelei nagy részét eldobja,ekkor már ne öntözzük egyáltalán.Szárazon és 14-18 fokon teleltessük ha lehet párás környezetben.Leveleit sem kell ilyenkor permetezni.Tavasszal az uj hajtás megindulása után kezdődhet az öntözés,meleg,sok fény,sok viz,sok táp és az uj(de lehet,hogy a régi is)hajtás a növekedése befejeztével ujra virágozni fog. Sok sikert!
Kedves Csóborné! Ebben a témakörben a következő cikkeket ajánljuk figyelmébe: Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek Citromfa teleltetése 4 lépésben
Kedves Kovácsné! A növényt vágja le nyugodtan és a levágott részt tegye vízbe! A szár megvastagodott részénél (nódusz) alul vágja le, mert a gyökerek itt fognak fejlődni!
Bodza: tőről szaporítható. Viszont érdemes vele vigyázni, mivel kiírtani későbbb már nehéz (célszerű dézsába telepíteni).
1-1,5 méteres magassághoz talán elég az 1mt köz, de nagyobbhoz inkább 1,5-2méter. Vadvédelem ellen érdemes a csemetéket körbe keríteni műanyag hálóval.