6626. Le kell metszeni az elnyílt hortenziavirágokat?
Az elnyílt hortenzia is meseszép, de felmerülhet bennünk, rajta hagyjuk a bokron az elnyílt virágokat vagy metsszük inkább le? Elmondjuk.
Az elnyílt hortenzia is meseszép, de felmerülhet bennünk, rajta hagyjuk a bokron az elnyílt virágokat vagy metsszük inkább le? Elmondjuk.
A különböző díszfüvek összekötik, kiemelik vagy egyes esetekben elválasztják az ágyásokat, a kert különböző részeit. Mutatunk 3 igazán szépet!
Napjainkban olyan rohamléptekben fejlődik a szépségipar, hogy az ebben a szektorban tevékenykedő szakemberek is csak kapkodják a fejüket. Napról napra kerülnek ki a piacra újabbnál újabb termékek, melyekkel egyre csodálatosabb külsőt varázsolhatnak maguknak a divatot követő hölgyek.
A város zajából és a mindennapi stresszből néha mindenkinek szüksége van egy kis menekülésre. A hegyvidéki vendégházak ebben különleges szerepet tölthetnek be, ahol az ember újra találkozhat a természettel, kikapcsolódhat és feltöltődhet. Képzeld el, hogy eltöltesz pár napot, egy hosszú hétvégét vagy akár egy egész hetet egy varázslatos helyen, ahol minden adott a kényelemhez és a nyugalomhoz.
Az esőkabát választása fontos téma, különösen, ha olyan környékről vagy évszakról van szó, ahol/amikor gyakoriak az esőzések. Egy jó minőségű termék hasznos társ lehet a mindennapokban, megóv a kellemetlen meglepetésektől, azonban nem mindegy, milyet választunk.
Kedves H.Adél! A képen egy futó filodendron (Philodendron scandens) látható. A magas páratartalmat igényli, szereti ha permetezik lágyvízzel. Kicsi a fényigénye, hőigénye közepes (25 C). Hazája: Dél-Amerika
Kedves Horváth Margit! A növények nagyon jól fejlődnek, sóderos, homokos talajon! A tápanyag-utánpótlásról kell gondoskodni, mert a jó vízelvezetésű talaj mellett kell még tápanyag is. Az a baj, hogy az Osteospermum -félék között, van fagyérzékeny, van örökzöld és van télálló is! A lagtöbb faj azonban fagyérzékeny. Javaslom, hogy most szedje ki cserépbe és úgy teleltesse át tavaszig, majd az állandó helyére ültesse el. A teleltetését egyébként takarással lehet megoldani, de a fagykárnak ki van téve így is.
Kedves hömpölygő! Az a baj, hogy a napos rész "fakította" ki! Félárnyékos helyre kell ültetni. Saját tapasztalatom is volt japán juharral. Félárnyék és kissé napos helyre ültesse át! Nem kell takarni, fagytürő növény!
A kála nyáron kedveli a meleg kissé napos kerteket, kitehetjük a szabadba-kertbe vagy erkélyre is a cserepét, de télen a 10 fok az ideális számára. A téli meleg fűtött szobában a növény elszárad, ezért ilyenkor állítsuk a cserepét egy kavicsos tálcára, és permetezzük a levelét. Ne ijedjünk meg, ha a nyár végén a levelek elszáradnak, ez természetes folyamat ilyenkor pihen a növény. Tavasszal, a májusi fagyok után kell kiültetni a virágoskertbe és ősszel a fagyok előtt bevinni. A sarjakat le kell vágni, csak a főtörzset meghagyni. Szereti a napfényt, hetente 2 x kell öntözni.
Kedves mazda6! A képen egy gyompálma látható (Chamaedorea elegans). Eredeti hazája Mexikó. A hegyi, nedves klímát szereti, ezért ne hagyja kiszáradni. Aránylag igénytelen növény, de a vízre és a közvetlen napfényre érzékeny. A félárnyékos, világos helyeket szereti. Nagyon lassan nő, ezért átültetni csak akkor kell, ha kinőtte a cserepet. A takácsatkák szeretik, de ezt a megfelelő szerrel (pl.: Flumite 200) ki lehet őket írtani.