6626. Le kell metszeni az elnyílt hortenziavirágokat? Itt a válasz
Az elnyílt hortenzia is meseszép, de felmerülhet bennünk, rajta hagyjuk a bokron az elnyílt virágokat vagy metsszük inkább le? Elmondjuk.
Az elnyílt hortenzia is meseszép, de felmerülhet bennünk, rajta hagyjuk a bokron az elnyílt virágokat vagy metsszük inkább le? Elmondjuk.
A különböző díszfüvek összekötik, kiemelik vagy egyes esetekben elválasztják az ágyásokat, a kert különböző részeit. Mutatunk 3 igazán szépet!
Napjainkban olyan rohamléptekben fejlődik a szépségipar, hogy az ebben a szektorban tevékenykedő szakemberek is csak kapkodják a fejüket. Napról napra kerülnek ki a piacra újabbnál újabb termékek, melyekkel egyre csodálatosabb külsőt varázsolhatnak maguknak a divatot követő hölgyek.
A város zajából és a mindennapi stresszből néha mindenkinek szüksége van egy kis menekülésre. A hegyvidéki vendégházak ebben különleges szerepet tölthetnek be, ahol az ember újra találkozhat a természettel, kikapcsolódhat és feltöltődhet. Képzeld el, hogy eltöltesz pár napot, egy hosszú hétvégét vagy akár egy egész hetet egy varázslatos helyen, ahol minden adott a kényelemhez és a nyugalomhoz.
Az esőkabát választása fontos téma, különösen, ha olyan környékről vagy évszakról van szó, ahol/amikor gyakoriak az esőzések. Egy jó minőségű termék hasznos társ lehet a mindennapokban, megóv a kellemetlen meglepetésektől, azonban nem mindegy, milyet választunk.
Kedves Pápai Andrásné! Szerintem az moha, legfőképpen, ha esetleg árnyékos helyen van. Saját tapasztalataim szerint a Damisol vas, öntözőkannában kijuttatva a legjobb! Olcsó és eltűnteti a mohát. A kellően higított vasat egyszerűen rá kell öntözni a mohás részre.
Üdvözlöm! Ha az egynyári porcsinra gondolt (Portulaca grandiflora), akkor nagyobb kertészetekben meg tudja venni a palántát, illetve vetni tud magot, ami nagyon könnyen kikel és könnyen gondozható. Én a Fitolandban láttam! Az Omega 3 tartalom miatt én a lenmagot ajánlom, egy zacskó egész és egy zacskó darált magot keverve napi 1-2 evőkanállal kell enni, étkezés közben, vagy után! Nekem bevállt.
Általában a gyümölcsfákat mind tavasszal, mind ősszel elültethetjük, nem lehet azt mondani, hogy az egyik jobb, mint a másik. A lényeg, hogy tavasszal, még a rügyek megjelenése előtt, míg ősszel a levelek elhullását követően kell elültetni a gyümölcsfákat. Az ültetéskori vízfürdő mindkét esetben kötelező. Ültetéskor, és utána is, a talajt tömöríteni kell, ha üreges marad a föld a csemete körül, akkor az a növény gyors elpusztulását okozhatja. A gödör legyen kb. 70-80 cm mély, átmérője pedig a gyökérrész kétszerese. A földet meg is trágyázhatja, komposztált talajt is tehet a csemete köré.
Kedves Anikó! Ez a növény trópusi meleg és párás helyről származik, Ázsiából. Az a javaslatom, hogy emelje a hőmérsékletet, legalább 20 °C-ra, télen heti egyszer öntözze, és világos helyen legyen, de ne érje közvetlen napfény. A kép alapján tartási hiba miatt hullik, és nem valami kórokozó miatt. Minden nap szereti, ha kicsit állott vízzel megspriccelik. Havonta egyszer lehet neki adni tápoldatot, tavasztól, hetente. A huzattól óvni kell.
A diófa metszése valamennyire eltér a többi gyümölcsfától, mivel nem szabad tavasszal metszeni. A lehető legjobb időpont a metszésre augusztus vége, szeptember eleje. Ennek az az oka, hogy tavasszal a diófa nagyon nedvedzik a nagy gyökérnyomás következtében. Ha ilyenkor metszenénk meg, akkor túl nagy sebet ejtenénk rajta, és a rengeteg nedvességvesztés miatt a fa belepusztulhat. A kifolyó nedv akadályozza a seb gyógyulását, így az nem képes begyógyulni. Ősszel a nedvkeringés már kevésbé intenzív, ezért a fán okozott sebhelyeknek van idejük begyógyulni a téli hideg beálltáig.