6626. Le kell metszeni az elnyílt hortenziavirágokat?
Az elnyílt hortenzia is meseszép, de felmerülhet bennünk, rajta hagyjuk a bokron az elnyílt virágokat vagy metsszük inkább le? Elmondjuk.
Az elnyílt hortenzia is meseszép, de felmerülhet bennünk, rajta hagyjuk a bokron az elnyílt virágokat vagy metsszük inkább le? Elmondjuk.
A különböző díszfüvek összekötik, kiemelik vagy egyes esetekben elválasztják az ágyásokat, a kert különböző részeit. Mutatunk 3 igazán szépet!
Napjainkban olyan rohamléptekben fejlődik a szépségipar, hogy az ebben a szektorban tevékenykedő szakemberek is csak kapkodják a fejüket. Napról napra kerülnek ki a piacra újabbnál újabb termékek, melyekkel egyre csodálatosabb külsőt varázsolhatnak maguknak a divatot követő hölgyek.
A város zajából és a mindennapi stresszből néha mindenkinek szüksége van egy kis menekülésre. A hegyvidéki vendégházak ebben különleges szerepet tölthetnek be, ahol az ember újra találkozhat a természettel, kikapcsolódhat és feltöltődhet. Képzeld el, hogy eltöltesz pár napot, egy hosszú hétvégét vagy akár egy egész hetet egy varázslatos helyen, ahol minden adott a kényelemhez és a nyugalomhoz.
Az esőkabát választása fontos téma, különösen, ha olyan környékről vagy évszakról van szó, ahol/amikor gyakoriak az esőzések. Egy jó minőségű termék hasznos társ lehet a mindennapokban, megóv a kellemetlen meglepetésektől, azonban nem mindegy, milyet választunk.
Kedves Olvasó! Valószínűleg tartási hiba lesz. Fokföldi ibolya gondozásaA fokföldi ibolya folyamatosan nyíló kedves kis virágaival hálálja meg a rendszeres gondoskodást. A kifakult, elhalt virágokat és leveleket a tövüknél csípjük le, úgy, hogy a növényen csak 3-4 levélréteg maradjon. A növény a laza, tápanyagban gazdag földet kedveli. A legjobb az üzletekben kapható tőzegalapú (vagy azt helyettesítő) ültető keverék. A fokföldi ibolya fényigényes növény, csak egyenletesen, jól megvilágított helyen fejlődik megfelelően. Minél világosabb helyet keressünk neki, de ne tegyük olyan helyre ahol tűző nap érheti, különösen március és október között. A tűző hatására a leveleken száraz, barna foltok alakulhatnak ki. Kevés fény hatására a növény és a levészárak megnyúlnak. Télen viszont – fénykedvelő növény lévén – minden napfénynek örül. Nyáron 15-22 °C közötti hőmérsékleten fejlődik és virágzik a legszebben, de a hőmérséklet télen se legyen 13 C-nál alacsonyabb. Öntözése – tápoldatA fokföldi ibolya nem viseli jól, ha a levelét vagy a gyökerét hideg víz éri, ezért mindig alulról öntözzük langyos, szobahőmérsékletű vízzel. Ha locsolás után fél órával még maradna víz az alátétben, azt öntsük ki, ezzel elkerülhető az álló vízzel járó gyökér- és tőrothadás. A növény szereti a páradús levegőt, ezért állítsuk nedves kavicsokkal teli tálcára. A növekedési időszakban kéthetente adjunk neki tápoldatot.
Az esetek többségében nem a talajjal, a hellyel van baj, a légköri aszály hibáztatható. Pedig egyszerű lenne megmenteni őket. Nem kell hozzá más, csak egy kézi öntöző, s azt is kell tudni, hogy a tuja nem idevaló, pláne nem az egyre melegedő nyaraink növénye. Tovább >>
Kedves Ági! Az alany vagy egy másik magonc Káki (Diospyros kaki), vagy egy közeli rokon növény a Diospyros lotus, aminek kisebbek a gyümölcsei, viszont a gyökérzete és növekedési erélye sokkal jobb!
Kedves Judit! Napos, világos helyet szeret és jó vízgazdálkodású, tápanyag dús talajban érzi jól magát. Eléggé ellenálló növény: gombák, kártevők csak ritkán bukkannak fel a növényen. Javaslom, hogy tegye napra -és mivel cserépben van- nagyon sok vizet adjon neki nyáron, illetve rendszeresen pótolja a tápanyagokat. Ha talál rajta kártevőt, akkor permetezze le és öntözze be a növény tövét CHESS nevű felszívódó rovarölő szerrel.
Teljes mértékben kizártnak tartom!!Szerintem a boltban(vagy valahol) belekerült egy mag, és az ideális körülmények hatására kifejlődött. Egyébiránt a boltos rossz tanácsot adott! Amig az orchideavirágszár magától el nem szárad felesleges (sőt néha káros)a virágszár eltávolitása. Sok sikert