6626. Le kell metszeni az elnyílt hortenziavirágokat?
Az elnyílt hortenzia is meseszép, de felmerülhet bennünk, rajta hagyjuk a bokron az elnyílt virágokat vagy metsszük inkább le? Elmondjuk.
Az elnyílt hortenzia is meseszép, de felmerülhet bennünk, rajta hagyjuk a bokron az elnyílt virágokat vagy metsszük inkább le? Elmondjuk.
A különböző díszfüvek összekötik, kiemelik vagy egyes esetekben elválasztják az ágyásokat, a kert különböző részeit. Mutatunk 3 igazán szépet!
Napjainkban olyan rohamléptekben fejlődik a szépségipar, hogy az ebben a szektorban tevékenykedő szakemberek is csak kapkodják a fejüket. Napról napra kerülnek ki a piacra újabbnál újabb termékek, melyekkel egyre csodálatosabb külsőt varázsolhatnak maguknak a divatot követő hölgyek.
A város zajából és a mindennapi stresszből néha mindenkinek szüksége van egy kis menekülésre. A hegyvidéki vendégházak ebben különleges szerepet tölthetnek be, ahol az ember újra találkozhat a természettel, kikapcsolódhat és feltöltődhet. Képzeld el, hogy eltöltesz pár napot, egy hosszú hétvégét vagy akár egy egész hetet egy varázslatos helyen, ahol minden adott a kényelemhez és a nyugalomhoz.
Az esőkabát választása fontos téma, különösen, ha olyan környékről vagy évszakról van szó, ahol/amikor gyakoriak az esőzések. Egy jó minőségű termék hasznos társ lehet a mindennapokban, megóv a kellemetlen meglepetésektől, azonban nem mindegy, milyet választunk.
Kedves Ági! A képen semmit sem lehet látni, nagyon homályos, kivehetetlen. Küldjön egy élesebbet és azonnal megmondom! De talán lucfennyőből van (Picea abies).
Tisztelt Garai Dániel! A télálló banán télen a hűvösebb helyet kedveli max 10 fok. Helyette érdemes lenne a normál banánfát (szobanövény) elhelyezni a lakásba mely egész évben megfelleően érezné magát. Az areca vagy bétel pálma félárnyékos, de párás helyet kedvel. Kellő víz és pára mellett fejlődik megfelelően. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt S Betty! A képek alapján ez egy nagylevelű fajta babérmeggy törzses fának kinevelve. mediterrán eredetű lomblevelű örökzöld bokor, mely jól bírja a meleget, de az öntözést megjhálálja. Télállósága déli országokban jó, nálunk érdemes félárnyékba ültetni mert napos helyen fagyások miatt bebarnulnak a levelei, és a hajtásai. Jól nyírható, és formálható sövény is nevelhető belőle. Fehér virágai vannak, és sötét színű apró borsó nagyságú termései, melyek mérgezőek. Nem mindegyik fajtája virágzik és hoz termést. 5-6 méterre nő meg, de hazájában lehet magasabb is. Szaporítani vegetatív módon hajtás dugványozással szaporítható. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! Sajnos az elmút tíz évben az őszi lehűlés után enyhe ősz vég és tél alkalmával a növények fejlődésében nem megszokott módon korai kihajtás, (hagymások) és őszi virágzás ( szilva, kajszi, aranyvessző) következett be. Az októberi novemberi lehűlés (hideghatás) után, ha melegebb idő van az átlag időjárásnál, akkor a növények növekedésnek indulnak. A hagymások levelei igen jól ellen állnak téli lehűlésnek, viszont a virágok már nem bírják olyan jól a fagyos időt. tehát egészen addig, míg a növény nem szökik virág szárba addig nincs baj a téli hideggel. A nárciszt nem kell minden évben felszedni, de 3-4 évente érdemes tőosztással szétültetni az egy csomóban lévő hagymákat. A nárcisz hogyha megfelelő talajban van kicsit kötött enyhén meszes akkor jól és megbízhatóan virágzik. Nem kell lemondani róluk. A tulipánnál sem baj ha 1-2 cm kiáll a friss levél kezdemény, ami kora tavasszal tovább fejlődik. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Döme! Az első kép Szerintem: Vilmos, a másodikon: Bosc Kobak, a harmadikban nem vagyok biztos, de nagyon hasonlít a: Clapp kedveltje nevű fajtához!