6626. Le kell metszeni az elnyílt hortenziavirágokat?
Az elnyílt hortenzia is meseszép, de felmerülhet bennünk, rajta hagyjuk a bokron az elnyílt virágokat vagy metsszük inkább le? Elmondjuk.
Az elnyílt hortenzia is meseszép, de felmerülhet bennünk, rajta hagyjuk a bokron az elnyílt virágokat vagy metsszük inkább le? Elmondjuk.
A különböző díszfüvek összekötik, kiemelik vagy egyes esetekben elválasztják az ágyásokat, a kert különböző részeit. Mutatunk 3 igazán szépet!
Napjainkban olyan rohamléptekben fejlődik a szépségipar, hogy az ebben a szektorban tevékenykedő szakemberek is csak kapkodják a fejüket. Napról napra kerülnek ki a piacra újabbnál újabb termékek, melyekkel egyre csodálatosabb külsőt varázsolhatnak maguknak a divatot követő hölgyek.
A város zajából és a mindennapi stresszből néha mindenkinek szüksége van egy kis menekülésre. A hegyvidéki vendégházak ebben különleges szerepet tölthetnek be, ahol az ember újra találkozhat a természettel, kikapcsolódhat és feltöltődhet. Képzeld el, hogy eltöltesz pár napot, egy hosszú hétvégét vagy akár egy egész hetet egy varázslatos helyen, ahol minden adott a kényelemhez és a nyugalomhoz.
Az esőkabát választása fontos téma, különösen, ha olyan környékről vagy évszakról van szó, ahol/amikor gyakoriak az esőzések. Egy jó minőségű termék hasznos társ lehet a mindennapokban, megóv a kellemetlen meglepetésektől, azonban nem mindegy, milyet választunk.
A Rosa rugosa - japán rózsa vagy ráncoslevelű rózsa az egyik legszebb vadrózsa, mert levelével, virágával és termésével egyaránt díszít, külön metszést nem igényel, ha nagyon elterpeszkedne kertünkben visszametszhetjük. persze mint minden cserjének néhány évente jót tesz egy kis fiatalító metszés.
A fotón egy szépen kifejlődött körterozsda kórképe látható. Azokban a kertekben fordul elő, ahol különböző boróka (Juniperus sp.) fajok és a körte is megtalálható (a képen is nem díszalma, hanem egy körte faj látható). A gombának ugyanis mindkét gazdanövényre szüksége van fejlődése során. A gomba a boróka vesszőiben telel át s tavasszal, csapadékos, szeles időben spórái átszállnak a körtére.<p> A védekezért lombhulláskor kell megkezdeni: a leveleket össze kell gyűjteni és a talaba forgatni. Tavasszal, lombfakadástól kezdve rozsdabetegségek elleni permetszerekkel kell kezelni a fát.
A kép nagyon jól sikerült, s tényleg fenevadaknak tünteti fel az egyszerű (de valóban méretes) levéltetvek egy faját. Jól látható középen a rügyecske, amivel egy méretűek a tetvek. Így már nem is olyan nagyok. Tehát a fát mindenképp tartsák meg. Védekezni a szokásos tetvek elleni szerrel lehetséges, vagy ha megvárják a telet, a fagy is elintézi a dolgot a vegyszerek helyett. Legközelebb majd tavasszal kell figyelni a fára, hogy esetleg újra megjelennek-e a fenevadak.
A képen valóban egy hársfa levele látható. Magyarországon 4 hársfa faj és számos nemesített változata él. Ez alapján a kép alapján nehezen lehetne biztosat mondani a pontos fajról. Ha ezüst hársról (Tilia tomentosa) van szó, akkor a levél fonáka molyhos kell hogy legyen. Ha nem igazán molyhos, hanem csak az érzugokban szakállas, akkor nagylevelű hárs (Tilia platyphyllos) lehet.
A növényt tölcsérjázminnak vagy meténggyökérnek hívják, latinul a helyes neve Mandevilla. <p>Trópusokról származó kúszócserje, nyáron a balkonon tartható, sok locsolást és rendszeres tápanyagutánpótlást igényel, csak ebben az esetben hozza akár 1 m hosszú virágos hajtásait. Télen 15-18°C-on teleltethető világos helyen, kevesebb öntözéssel. <p>Szaporítása tavasszal, a fiatal zöld hajtások dugványozásával lehetséges.