6651. Ez a növény igénytelen, különleges és feldobja a napos teraszt
Ez a növény egész szezonban gyönyörű, és nincsenek nagy igényei.
Ez a növény egész szezonban gyönyörű, és nincsenek nagy igényei.
Az őszi gyepmegújító munkálatokkal együtt remek lehetőség van arra is, hogy az állományt felülvetve, új, stressztűrőbb genetikájú fajtákkal fel lehet készíteni a következő szezonok kihívásaira.
Magyarország szívében fekvő Akasztón egy Európában is egyedülálló technológiával felszerelt gyárban állítják elő a Power Fruit, Pro+, Pro+ Vegi vitaminitalokat és az Absolute Live termékcsalád egyedi fejlesztésű sportitalait. A nagy forróságban kiemelten fontos a folyadékbevitel, termékeinket saját kutunkból nyert forrásvízből készítjük többnyire hazai beszállítók alapanyagainak hozzáadásával – mondta el az R-Water Kft. ügyvezetője, Nagy-Parádi Tímea táplálkozási tanácsadó is.
Szeged nem csak saját térségében, hanem hazai szinten is kifejezetten fontos központnak számít. Ennek egyik fő letéteményese az élelmiszeripara, melynek egyik fő terméke világszinten is ismert. Emellett azonban a város működését is muszáj garantálni, mely szintén összehangolt munkát igényel.
A szerencsejátékok történetének bonyolult szövevényében bizonyos szimbólumok és motívumok annyira beleivódtak a tudatunkba, hogy szinte elválaszthatatlanok magától a szerencsejáték fogalmától. Az egyik ilyen motívum, amely kiállta az idők próbáját, és túllépett a történelmi és kulturális határokon, a gyümölcsök és a legjobb online kaszinó weboldalak közötti kapcsolat. De miért is volt ez a téma ennyire átható, és hogyan váltak a gyümölcsök a nyerőgépek és kaszinók világának szinonimájává? Ez a kutatás ennek a lenyűgöző kapcsolatnak a rétegeit igyekszik feltárni, megvizsgálva mind a történelmi gyökereket, mind a modern világban betöltött szimbolikus jelentőségét.
Üdvözlöm! A képen egy zöldike van (Chlorophytum comosum), ami valóban strapabíró növény, de szerintem vagy túlöntözés, vagy alul-öntözés az oka a tünetnek. A talajnak jó vízáteresztőnek kell lennie, mindig tartsa nyirkosan, sokszor kevés vízzel, és néha engedje kiszáradni a földet. Tápoldatozni heti rendszerességgel kell. Szereti a sok fényt, de a közvetlen napfény hatására is megbarnulnak a levelek, erre is oda kell figyelni. Szerintem ha ezeket betartja, akkor rendbe fog jönni. Kapcsolódó cikk: Hogyan gondozzuk a zöldikét?
Sajnos az internetes szaktanácsadás keretei között a megadott adatok, valamint a képek alapján nem lehet meghatározni a kérdéses növényt. A meghatározáshoz feltétlenül szükséges a kérdéses növény botanikai jellemzőinek ismerete. A virágzás elmaradását befolyásolhatja a növény számára kedvezőtlen körülmények (pl.: talaj pH, talaj só tartalma, túlzott nitrogén adagolás, bór hiány, túlzott öntözés, kedvezőtlen fényviszonyok, helytelen tápanyag pótlás, növény igényeinek hiánya, állandósult egyenletes hőmérséklet, száraz, meleg léghőmérséklet stb.) együtt hatása. Minimális növényismeret nélkül felelőtlenség lenne részünkről bármilyen javaslatot adni. Azt tanácsolom, forduljon egy olyan dísznövény kertészhez, aki a fenti növényt ismeri és forgalmazza. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Katalin! Néhány hasznos ötlet a kókuszpálma (Cocus nucifera) tartásához. Fényigényes, fontos egész évben a megfelelő mennyiségű fény, de a közvetlen napfény, különösen nyáron, ártalmas lehet. Egész évben megfelel a szobahőmérséklet. Télen a legideálisabb a 15-18 °C. Egész évben magas páratartalmat kell biztosítani a növény számára. Ezt pl. kézi permezető segítségével otthoni körülmények között is megoldhatjuk. A környezet hőmérsékletétől függően naponta legalább egyszer. Nyáron kitehető szélvédett félárnyékos helyre a szabadba. A növekedési időszakban hetente kétszer öntözzük meg, ültetőközege legyen mindig nyirkos (de soha sem vizes!). Kéthetente tápoldatozhatjuk. Ha a levelei összehajlanak és száraz részek keletkeznek rajta, akkor túl alacsony a páratartalom, ez elkerülhető, ha rendszeresen permetezve van. A kókuszdiót csak úgy lehet hajtatni, ha egyik fele a felszínen van, különben ki sem hajt. Egy ideig még látható marad, később - a növény fejlődésének előrehaladtával - fokozatosan tönkremegy, elkorhad. Ez természetes jelenség, ha jó életfeltételeket biztosítunk a növénynek, károsodás nélkül átvészeli, ha a kókuszdió tönkremegy. Ha idő előtt rothadni kezd, az mindig tartási hibából ered! Ha ilyet tapasztalunk nehéz megmenteni már a növényt, ezért valóban teljesen elpusztulhat a kókuszpálma. Helyes gondozásnál ilyet nem lehet tapasztalni. Semmiképpen sem szabad teljesen a földbe ültetni, különben állandó nedvesség hatására elrothad, ezzel tönkreteszi a növény többi részét, mert a fertőzés rámegy a gyökerekre, ill. más növényi részekre is. Az alátétedényben soha ne álljon víz! A legjobb alulról öntözni, amennyi vizet felszív kb. 15 perc alatt az ültetőközeg az elegendő, a többit ki kell önteni az alátétedényből. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kedves Katalin! Az egyik legvalószínűbb hiba, hogy a növény meleg, száraz helyiségben áll. A banán - mint más trópusi erdőkben őshonos növény - számára fontos az állandóan magas páratartalom. Ezt rendszeres permetezéssel érhetjük el pl. kézi permezetővel spricceljük be rendszeresen (hőmérséklettől függően), akár naponta többször is. Szereti a sok fényt télen is, ezért a legjobb helye egy ablakban van, de ott a radiátor melege károsítja a növényt. A száraz levélszélek, ill. a száraz foltok a levelen erre utalnak. Ha a növény levelein rothadási barna foltok jelentkeznek (ezek nem szárazak), akkor vagy vízben áll a növény gyökere, vagy túl sok vizet kap, vagy hűvös a környezete hőmérséklete (az ideális telelési hőmérséklet minimum 16 °C legyen.) Bőségesen kell öntözni, de alátétedényébe soha ne maradjon 20 percnél tovább öntözővíz! Ha mégis, ki kell alóla önteni. Télen havonta egyszer kaphat tápoldatot, nyáron viszont hetente egyszer igényli. Nyáron a közvetlen napfány káros lehet a banán számára, főleg a déli perzselő napsütés. Télen érheti közvetlen napfény. Minden tavasszal át kell ültetni, sok esetben, ha a felétételek adottak növekedésének üteme nagyon gyors, ezért erre ősszel is sor kerülhet. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Üdvözlöm! A képen egy pénzhozó fa (Pachira macrocarpa) van. Gondozása Fényigény: Kedveli a világos helyeket, de óvjuk a nyári erős tűző naptól. Vízigény: Nyáron öntözzük bőven, de ne álljon alatta pangó víz, mert az tönkre teszi a növényt. Tápanyag: Tavasztól őszig táp oldatozzuk a növényt hetente egyszer. Átültetés: A kisebb növényeket érdemes évente egyszer átültetni az idősebb példányokon csak felszíni talajcserét végezzünk.