6651. Ez a növény igénytelen, különleges és feldobja a napos teraszt
Ez a növény egész szezonban gyönyörű, és nincsenek nagy igényei.
Ez a növény egész szezonban gyönyörű, és nincsenek nagy igényei.
Az őszi gyepmegújító munkálatokkal együtt remek lehetőség van arra is, hogy az állományt felülvetve, új, stressztűrőbb genetikájú fajtákkal fel lehet készíteni a következő szezonok kihívásaira.
Magyarország szívében fekvő Akasztón egy Európában is egyedülálló technológiával felszerelt gyárban állítják elő a Power Fruit, Pro+, Pro+ Vegi vitaminitalokat és az Absolute Live termékcsalád egyedi fejlesztésű sportitalait. A nagy forróságban kiemelten fontos a folyadékbevitel, termékeinket saját kutunkból nyert forrásvízből készítjük többnyire hazai beszállítók alapanyagainak hozzáadásával – mondta el az R-Water Kft. ügyvezetője, Nagy-Parádi Tímea táplálkozási tanácsadó is.
Szeged nem csak saját térségében, hanem hazai szinten is kifejezetten fontos központnak számít. Ennek egyik fő letéteményese az élelmiszeripara, melynek egyik fő terméke világszinten is ismert. Emellett azonban a város működését is muszáj garantálni, mely szintén összehangolt munkát igényel.
A szerencsejátékok történetének bonyolult szövevényében bizonyos szimbólumok és motívumok annyira beleivódtak a tudatunkba, hogy szinte elválaszthatatlanok magától a szerencsejáték fogalmától. Az egyik ilyen motívum, amely kiállta az idők próbáját, és túllépett a történelmi és kulturális határokon, a gyümölcsök és a legjobb online kaszinó weboldalak közötti kapcsolat. De miért is volt ez a téma ennyire átható, és hogyan váltak a gyümölcsök a nyerőgépek és kaszinók világának szinonimájává? Ez a kutatás ennek a lenyűgöző kapcsolatnak a rétegeit igyekszik feltárni, megvizsgálva mind a történelmi gyökereket, mind a modern világban betöltött szimbolikus jelentőségét.
Tisztelt Kertbarát! A Hibiscus rosa sinensis (kínai hibiszkusz) viszonylag könnyen tartható növény szépen és ismételten virágzik ha a neki megfelelő félárnyékos helyen van tartva. Azonban a huzatra nagyon érzékeny és a tűző napra. Ezért a szellőztetésre virágzáskor oda kell figyelni, mert könnyen lehullajtja a bimbóit, virágait. A bimbóit még akkor hajlamos ledobni ha nagyobb vízadaggal esetleg túlöntözzük. Ezekre az élettani hatásokra figyeljünk oda és akkor a növényünk szépen fog fejlődni, és virágozni. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Javaslom, hogy erős réztartalú szerrel többször öntözze meg, illetve a gomba is kapjon bőven!
Kedves Alexandra! Ez egy paprikavirág (Salvia splendens). Nálunk egynyáriként termesztik, a fagyok beáltáig folyamatosan virágzik, majd elfagy és tavasszal újra kell ültetni. A pöttyöket lehet, hogy a víz minősége okozza, esetleg tápanyaghiány, mert nem néz ki túl daliásan a növényke.
Üdvözlöm! Ez egy selyemmályva (Abutilon theophrasti Medic.) A jó vízellátású talajokat szereti, leginkább a déli megyékben van jelen. Nem kívánatos gyomnövény a szántóföldi kultúrákban.
Üdvözlöm! Gyanús, hogy nem is virágzott, holott tele kéne lennie virággal. Szerintem nem betegség, kártevő, hanem tápanyaghiány és talán nem jó a föld sem neki. Egyébként nem jellemző, hogy megtámadná kártevő, vagy betegség. A biztonság kedvéért permetezzék le gomba, -és rovarölő szer kombinációval!