666. Ha így gondozod télen az aloe verát, erős és egészséges lesz
Az aloénak a többi pozsgás növényhez hasonlóan télen nyugalomra van szüksége. Videón mutatjuk, mire kell figyelni!
Az aloénak a többi pozsgás növényhez hasonlóan télen nyugalomra van szüksége. Videón mutatjuk, mire kell figyelni!
Az édenkert.hu főkertésze, Bálint gazda idén is részt vett a legszebb, növényekkel díszített települések versenyének döntőjében. Jönnek a nyertesek!
Néhány hét és eltűnik a piacról a berakni való csemegeuborka, tehát konzerváljunk, amíg lehet. Piaci árles 2008. október közepén.
Egyre több bevásárlóközpontban találkozhatunk a bonsaiként árusított, örökzöld, fehér virágú borágófával. Kezelési utasítást sajnos nem mellékelnek hozzá, pedig ápolása eltér a hazánkban honos növényekétől.
A gólyát és a Chuck Norrisról elhíresült Megyeri hidat valószínű többen ismerik, mint a cifra kankalint vagy a kövér daravirágot. Bemutatjuk az új fém kétszázas lehetséges szereplőit!
A pajzstetvek ellen a következő szerekkel védekezhet: Fendona, Decis, Bi 58, Ultracid, Vektafid A.
A csalánlevelet kiskertekben a biológiai növényvédelem részeként juttathatjuk ki növényeinkre.<p>5 kiló friss csalánlevélhez 20 liter vizet kell adni. Majd várni kell (10napot), míg kierjed. Ezután át kell szűrni, majd ötszörös mennyiségű vízzel kell újra higítani. Ezt követően lehet kezdeni a permetezést.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa.<p>Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. <p>Én még egy évet várnék a kiültetéssel, akkor is télen be kell vinni a szobába, mert nagyon fagyérzékeny. Az idősebb példányok ugyan gyenge fagyokat elviselnek, de a fiatalok nem. Ezenkívül az erős szelek is károsíthatják, tehát szélvédett helyre kell ültetni.
A gubacstetvek ellen ősszel kell, lehet védekezni lemosásszerű permetezéssel. A következő vegyszereket javaslom: Metanion 48 EC, Diazol 50 EW, Basudin 600 EW.
Hazánkban is egyre több zöldségesnél találkozunk magnélküli csemegeszőlővel, amelynek nagyrésze külföldről érkezink hozzánk. Hazánkban főleg házikerti termesztésben fordulnak elő az alábbi fajták:<p>- Sultana - fehér mazsolaszőlő <p>- Szentendrei magvatlan <p>- Magnélküli mazsola