6696. Mi alapján válasszon pipájába filtert?
Amennyiben pipásként filtert használ a dohányzáshoz, bizonyára hallott már a nevesebb, elismertebb márkákról, de vajon tudja-e, melyiket miért érdemes választani?
Amennyiben pipásként filtert használ a dohányzáshoz, bizonyára hallott már a nevesebb, elismertebb márkákról, de vajon tudja-e, melyiket miért érdemes választani?
Az ajándékozás sokaknak okoz fejtörést, hisz mindenki olyasmivel akarja meglepni szeretteit, aminek az illető örül és valóban hasznos számára, nem csak egy felesleges kacat, ami porfogóként vagy a szemetesben végzi.
Az emberi test egy rendkívül bonyolult “szerkezet,” mely mindmáig számos meglepetést tartogat a tudósok számára, beleértve többek között az agy működését is. Szervezetünk “számítógépe” ugyanis bonyolultabb, mint bármely szuperkomputer a világon, hisz voltaképpen a test minden tevékenységét szabályozza és irányítja.
Hogyan definiáljuk a szép arcbőrt? Feszes, rugalmas, sima, élettel teli, ragyogó, puha tapintású… mindenki erre vágyik, ám a többség gyakorta szembesül olyan problémákkal, mint a száraz, feszülő érzet, a hámlás, az irritáció, a fáradt, fakó bőrkép. Mindezeknek pedig az esetek többségében a hidratáltság hiánya a fő oka.
Az öntözéstechnikában minden alkatrésznek megvan a maga szerepe, feladata, egyik sem pótolható. Az is igaz, hogy az egyes kategóriákat további alkategóriákra bonthatjuk. Gondoljunk csak a szórófejekre! Rotoros és spray változatokat egyaránt választhatunk. Vigyázni kell azonban, ugyanis nem mindegy, hogy mikor melyiket szerezzük be, ahogy az sem, hogy milyen minőségű darab mellett döntünk.
Kedves Ferenc! Egyes örökzöldeket, többek között a tujákat is, meg kell védeni a téli időjárás viszontagságaitól, főleg így, hogy fiatal fáról van szó. Ha a teleltetésük nem a megfelelő, akkor a következő évben képtelenek rendesen fejlődni tovább. A többi fákhoz hasonlóan az örökzöldek is párologtatnak télen, ezért fontos, hogy biztosítsunk számukra vizet ebben az időszakban is. Télen gyakran előfordul, hogy a talajban lévő víz megfagy, így a gyökerek nem tudnak hozzájutni. Tehát, amikor enyhébb az idő, ajánlott meglocsolni a tujákat. Ha meg szeretnénk akadályozni, hogy a talaly mélyebb részei átfagyjanak, takarjuk be a földet a tő körül. Mivel az erkély valószínűleg nem zárt, ezért ajánlatos az edényt is vastagon betakarni valamivel. A földet befedhetjük falevelekkel, komposzttal vagy éppen fenyőágakkal (a kidobásra szánt vágott karácsonyfa ágait is fel lehet használni). A tujafát a téli naptól is védenünk kell, főleg az első években. A nap felmelegíti a növény szöveteit, amitől felgyorsul a nedvkeringés és emiatt a párolgás, viszont a gyökerek a megfagyott talajból képtelenek nedvességhez jutni, ilyenkor jelentkezhetnek az ún. lombperzselés jelei. (Emiatt szokták a fák törzseit is fehérre meszelni.) Hogy ezt elkerüljük, csak el kell takarni a közvetlen erős napfénytől. Mivel aránylag védett helyen van a tuja, ezért a hó nyomása miatt nem kell aggódni. Téliesített balkonnövények, avagy dézsások teleltetése
Üdvözlöm! Igen lehet, de ez nem olyan egyszerű! A csörgőfával (Koelreuteria paniculata) könnyebb a helyzet, mert ez könnyen szaporítható magról is. Áztassa be a magot 1 napra vízbe, majd a magátmérő vastagságának a kétszeresével takarja be. Egy cserép tökéletesen megfelel erre a célra, és akár most is el lehet vetni. A szivarfa (Catalpa bignonioides) kicsit macerásabb. Ugyan ezt az utat járja be a maggal, szerintem sikerülni fog kellő gondoskodás mellett. Az pedig, hogy nem gömb alakuról származik teljesen mindegy, mert ezek oltványok, soha nem lehet ezt generatív úton (magvetéssel) produkálni. A lényeg az, hogy magról mindig az alapfaj lesz, ezt kell később oltani, ha szeretne valami fajtát, de ez bonyolult, illetve a a csemete folyamatos alakítást kíván, amit iskolázásnak neveznek, ki kell alakítani a koronát, törzset stb. Ez hosszadalmas folyamat, évekbe kerül.
Kedves Csaba! A képen egy rákvirág (Aglaonema commutatum) látható. A kála és a rákvirág rokonok, mindketten rákvirágfélék (Araceae). Szaporításhoz én a tőosztást javaslom, azt is csak tavasszal majd. A kontyvirágfélékre jellemző halványzöld, vagy fehér színű virágburokból és torzsavirágzatból felépülő virága van. Ebből a virágból fejlődik később a piros bogyótermés. A virágzás tavasszal zajlik, ezért szerintem a lakásban "felborul" az évszakok változása, és ezért hoz virágokat, amik később elhalnak, mert valószínűleg terméketlenek. Egy enyhe telelést javaslok, amit 20 °C körül valósítson meg, árnyékosabb, sötétebb helyen, nagyon kevés öntözéssel! Tavasszal fokozatosan emelje a hőmérsékletet és az öntözést! Szerintem így fog virágozni!
Mivel a bonszájként tartott növények tartási körülményei eltérhetnek egymástól, az első cél a faj megállapítása. Ennek érdekében arra kérem, küldjön jó felbontású fotókat a levélről, és a teljes növényről, amelyen a törs is jól látható! Addig is tartsa napos helyen, ne tegye ki lehűlésnek a növényt és locsoljon bőségesen! üdvözlettel Katona Ervin Kapcsolodó cikkek: Mit kell tudni a boróka bonsai metszéséről? Mindenkinek kell egy bonsai! - Egy bonsai szakértő tanácsai
A növény tudományos neve: Carmona microphylla, nálunk bórágófaként ismert. Röviden: télen is nagyon magas a hő, pára, és fényigénye!Télen csak pótvilágítással marad életben! A megfelelő tartás kialakítása miatt, kérem, keresse meg a www.yamadori-bonsai-hungary.hu oldalain található: bórágófa című cikket, és olvassa el hozzá a bonsai fényigénye, és a bonsai teleltetése című cikkeket, mert nagyon fontos tudnivalókat tartalmaznak!! Ez a növény szubtrópusi faj, ezért télen is magas a hő (min. 20 C fok) fény és a páratartalom igénye! Üdvözlettel: Katona Ervin Egyéb olvasnivaló: Mindenkinek kell egy bonsai! - Egy bonsai szakértő tanácsai