6696. Mi alapján válasszon pipájába filtert?
Amennyiben pipásként filtert használ a dohányzáshoz, bizonyára hallott már a nevesebb, elismertebb márkákról, de vajon tudja-e, melyiket miért érdemes választani?
Amennyiben pipásként filtert használ a dohányzáshoz, bizonyára hallott már a nevesebb, elismertebb márkákról, de vajon tudja-e, melyiket miért érdemes választani?
Az ajándékozás sokaknak okoz fejtörést, hisz mindenki olyasmivel akarja meglepni szeretteit, aminek az illető örül és valóban hasznos számára, nem csak egy felesleges kacat, ami porfogóként vagy a szemetesben végzi.
Az emberi test egy rendkívül bonyolult “szerkezet,” mely mindmáig számos meglepetést tartogat a tudósok számára, beleértve többek között az agy működését is. Szervezetünk “számítógépe” ugyanis bonyolultabb, mint bármely szuperkomputer a világon, hisz voltaképpen a test minden tevékenységét szabályozza és irányítja.
Hogyan definiáljuk a szép arcbőrt? Feszes, rugalmas, sima, élettel teli, ragyogó, puha tapintású… mindenki erre vágyik, ám a többség gyakorta szembesül olyan problémákkal, mint a száraz, feszülő érzet, a hámlás, az irritáció, a fáradt, fakó bőrkép. Mindezeknek pedig az esetek többségében a hidratáltság hiánya a fő oka.
Az öntözéstechnikában minden alkatrésznek megvan a maga szerepe, feladata, egyik sem pótolható. Az is igaz, hogy az egyes kategóriákat további alkategóriákra bonthatjuk. Gondoljunk csak a szórófejekre! Rotoros és spray változatokat egyaránt választhatunk. Vigyázni kell azonban, ugyanis nem mindegy, hogy mikor melyiket szerezzük be, ahogy az sem, hogy milyen minőségű darab mellett döntünk.
Tisztelt Petra! Ha a Glialkát az előírás szerint keverték be (10 l vízhez 1 dl Glialka) és ezzel permeteztek, akkor nem nagy a növények túlélési esélye. Esetleg a fásszárúak - rózsa és fás szárú bazsarózsa - élhetik túl. Ha viszont tényleg "csak" összekeverték a Glialkát véletlenül a rovarölő szerrel és a permetlevet a rovarölő szerre vonatkozó utasítások szerint keverték be (10 l vízhez 3-15 ml) akkor jó esély van a növények túlélésre. Aktívan nem tudnak sajnos segíteni a növényeknek, hanem meg kell várni, hogy az alvó rügyek kihajtanak-e. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kérdező! Az uborkán a peronoszpóra kórképe látható, a paradicsomon pedig a fitoftóra tünetei. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Érdeklődő! Sajnos ránézésre nem tudom megmondani, hogy ehető banánfajtája van-e (annak tűnik), többségében itthon azért nem lehet máshoz hozzájutni. Gondozásáról bővebben itt olvashat >>
Kedves Jucek75! Szerintem valamilyen gomba betegség lesz. Javaslom, hogy permetezze le valamelyik széles spektrumú gomba ölő szerrel. A Dithane és a Ridomil jó választás, akár keverve is lehet egyszerre. Átültetéshez a tavaszt esetleg az őszt javaslom. Szereti a jó víz gazdálkodású, tápanyagban gazdag talajt, de szépen fejlődik sovány talajon is. Az ültetéshez az ültető gödörbe keverjen tőzeget és komposztált szarvasmarha trágyát.
Tisztelt Enhi! A betegség neve aszkohitás levélfoltosság. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu