6696. Mi alapján válasszon pipájába filtert?
Amennyiben pipásként filtert használ a dohányzáshoz, bizonyára hallott már a nevesebb, elismertebb márkákról, de vajon tudja-e, melyiket miért érdemes választani?
Amennyiben pipásként filtert használ a dohányzáshoz, bizonyára hallott már a nevesebb, elismertebb márkákról, de vajon tudja-e, melyiket miért érdemes választani?
Az ajándékozás sokaknak okoz fejtörést, hisz mindenki olyasmivel akarja meglepni szeretteit, aminek az illető örül és valóban hasznos számára, nem csak egy felesleges kacat, ami porfogóként vagy a szemetesben végzi.
Az emberi test egy rendkívül bonyolult “szerkezet,” mely mindmáig számos meglepetést tartogat a tudósok számára, beleértve többek között az agy működését is. Szervezetünk “számítógépe” ugyanis bonyolultabb, mint bármely szuperkomputer a világon, hisz voltaképpen a test minden tevékenységét szabályozza és irányítja.
Hogyan definiáljuk a szép arcbőrt? Feszes, rugalmas, sima, élettel teli, ragyogó, puha tapintású… mindenki erre vágyik, ám a többség gyakorta szembesül olyan problémákkal, mint a száraz, feszülő érzet, a hámlás, az irritáció, a fáradt, fakó bőrkép. Mindezeknek pedig az esetek többségében a hidratáltság hiánya a fő oka.
Az öntözéstechnikában minden alkatrésznek megvan a maga szerepe, feladata, egyik sem pótolható. Az is igaz, hogy az egyes kategóriákat további alkategóriákra bonthatjuk. Gondoljunk csak a szórófejekre! Rotoros és spray változatokat egyaránt választhatunk. Vigyázni kell azonban, ugyanis nem mindegy, hogy mikor melyiket szerezzük be, ahogy az sem, hogy milyen minőségű darab mellett döntünk.
Tisztelt Niki! A képen látható bábot lepkész kollégák végül az aranybagoly lepke bábjaként határozták meg. Ezen belül is nagy valószínűséggel az ezüstgammás aranybagoly lepke bábjáról van szó. Védekezés: vagy Mospilan 20SP-vel vagy Dimilin 25WP-vel. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
A liliomfa (magnolia) fajok többsége kifejezetten savanyú talajt igényel. Ha nem ilyenben él, akkor lép fel a levelek sárgulása, később elhalása. Ha olyan egyedet ültetett, mely csak savanyú talajban érzi jól magát, akkor a növény talaját a fa élete végéig savanyítani szükséges. Persze az ültetéskor már savanyú talajt kellett volna neki kialakítani. Erre a tőzeget használják. Mivel a fa gyökere folyamatosan nő, és újabb talajrétegekbe hatol, ezeket is savanyítani kellene. Utólagos savanyításra az ecetes beöntözés eszköze marad: 10 liter vízbe 1-2 evőkanál 20 %-os ételecetet oldjon fel és azzal öntözze a fát. Érdemes a fa lombját Wuxal szuper 0,2-0,4 %-os oldatával permetezni, a műtrágya oldatban lévő elemek az enyhe sárgulást visszafordítják, visszazöldítik a leveleket. A permetezéshez tapadásfokozó anyagot feltétlenül adjon. A tőzeg fakorona alatti talajába dolgozva vagy a felszínére kiterítve is savanyítja a talajt, de a bemosódása meglehetősen lassú.
Tisztelt Erzsébet! A betegség kocsánybénulás, amit magnézium és kalciumhiány okozhat. A kártétel magnéziumot és kalciumot tartalmazó lombtrágyával vagy tápoldattal csökkenthető. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Mamzer! A gyümölcs belül általában valamelyik rovarkártevő lárvája károsítja, de nagyon ritkán gomba fertőzés is előfordulhat. Permetezni nem nagyon lehet ellene, a tavaszi lemosó permetezés és az ezt követő rendszeres permetezés sokat segít!
Üdvözlöm! A tetvek imádják a leandert, ez nagyon gyakori probléma. Javaslom, hogy permetezze le Mospilan nevű szerrel és meg fog szűnni a tetvesedés!