6706. Mennyire bírja a hideget a leander, a muskátli és a bougainvillea?
Az első csípősebb őszi esték felmerül bennünk a kérdés, már be kell-e vinni a teraszról a leandert, a muskátlit és a mediterrán növényeket. Elmondjuk.
Az első csípősebb őszi esték felmerül bennünk a kérdés, már be kell-e vinni a teraszról a leandert, a muskátlit és a mediterrán növényeket. Elmondjuk.
Cégünk állásajánlatait hirdethetjük. Erre ma már számos oldalon van lehetőségünk. De mégis hol és miként érdemes ebbe belekezdeni? Egyáltalán van értelme ennek? Mik az előnyei és a hátrányai? Ezekre a kérdésekre fogjunk megadni a választ mai cikkünkben.
Amikor meghalljuk a kordon szót, akkor általában egyből a kültéri, fémből készült, cseppet sem dekoratív “kerítések” jutnak az eszünkbe. Holott nem csupán kültéri és csúnya változata létezik.
Sokak számára felmerülhet a kérdés: szabad vagy nem ősszel metszeni? Elmondjuk, mire kell figyelni.
A váltakozó időjárással, a meleg nappalokkal, és a hideg, párás, sokszor ködös reggelekkel beköszönt az az időszak, amikor bizony a növényeknek szüksége van ránk. Ez a hirtelen, szélsőségesen változó környezet teret enged a gombaspórák fertőzésének, amit remekül támogat a rovarok párzási búvóhely keresése is. Amikor a kártevők elkezdenek a kéreg alá befúrni, utat nyitnak a gombaspóráknak is.
Tisztelt Levél író! Van egy rossz hírem! Ez a fa kiszáradt, mert a diófát csak télen szabad metszeni, mert akkor nincs benne keringés és nem "vérzik el" a fa. Mivel önök lombos állapotba vágták le az ágát ezért a növény összes nedve kifolyt a metsz lapon és kiszáradt. Tanácsom, hogy várjanak még egy kicsit, ha nem hajt ki akkor ki lehet vágni a fát. Durucz Attila kertépítő www.kertepito.com
Elég, ha egy darab citrommagot elültetünk egy cserépbe, és várjuk, hogy kihajtson az első citromfánk. De az ilyen növény általában igen gyenge minőségű termést fog produkálni, és azt is csak akkor, ha beoltatjuk egy másik növénnyel. Ezért a magoncot alanyként használjuk fel és a következő tavasszal ismert termőképességű anyafákról származó szemmel beszemezzük. A mellékelt cikkben pontos leírást kap a magról nevelésről.
A magról történő szaporítás a januári időszak a legalkalmasabb. Januárban vessük el a magokat. Még egyszerűbb dolgunk, ha a virág elszáradása után, ősszel leválasztott oldalgumót használunk erre a célra.
A betegség neve: Tafrinás levélfodrosodás. A Taphrina deformans nevű kórokozó fertőzte meg a fát. Alkalmazható szerek: Agrokén, Cupertine M, Cuprofix 30 DG, Kocide Combi, Nevikén, Réz hatóanyagú növényvédőszerek, Rézkén 650 EC, Tiosol, Vegesol R, Vektafid R. Kontakt szeres védekezés: kaptán - ORTHOCID 50 WP, dodin – EFUZIN 500 FW, difenokonazol – SCORE 250 EC
Enyhébb esetben elég, ha a megtámadott növényt vízzel erősen lemossuk. Ajánlott irtószerek: Fito-Dueci Levéltetű elleni spray Ki lehet próbálni a következő házi vegyszert: egy marék csalánt és 1 rebarbarát 8 napig áztassuk, naponta keverjük meg, és hígítás nélkül permetezzük a növényre. A csikófark erjesztett leve is jó, ötszörös hígításban. Hatását növeli, ha 3% spirituszt vagy 1% kenőszappant adunk hozzá. Gombaölő hatású is. Kitűnő még a levéltetvek elpusztítására a timsókeverék is! Timsókeverék elkészítése: 5 liter vízben 50 g timsót feloldunk, és ezzel az oldattal permetezzük le a fákat, bokrokat, szobanövényeket.