6706. Mennyire bírja a hideget a leander, a muskátli és a bougainvillea? Elmondjuk
Az első csípősebb őszi esték felmerül bennünk a kérdés, már be kell-e vinni a teraszról a leandert, a muskátlit és a mediterrán növényeket. Elmondjuk.
Az első csípősebb őszi esték felmerül bennünk a kérdés, már be kell-e vinni a teraszról a leandert, a muskátlit és a mediterrán növényeket. Elmondjuk.
Cégünk állásajánlatait hirdethetjük. Erre ma már számos oldalon van lehetőségünk. De mégis hol és miként érdemes ebbe belekezdeni? Egyáltalán van értelme ennek? Mik az előnyei és a hátrányai? Ezekre a kérdésekre fogjunk megadni a választ mai cikkünkben.
Amikor meghalljuk a kordon szót, akkor általában egyből a kültéri, fémből készült, cseppet sem dekoratív “kerítések” jutnak az eszünkbe. Holott nem csupán kültéri és csúnya változata létezik.
Sokak számára felmerülhet a kérdés: szabad vagy nem ősszel metszeni? Elmondjuk, mire kell figyelni.
A váltakozó időjárással, a meleg nappalokkal, és a hideg, párás, sokszor ködös reggelekkel beköszönt az az időszak, amikor bizony a növényeknek szüksége van ránk. Ez a hirtelen, szélsőségesen változó környezet teret enged a gombaspórák fertőzésének, amit remekül támogat a rovarok párzási búvóhely keresése is. Amikor a kártevők elkezdenek a kéreg alá befúrni, utat nyitnak a gombaspóráknak is.
Kedves Betty! A gyökérzet, azaz a rizóma nem lehet régi. Azt szeretném kérdezni, hogy nincsen-e napon a növény, mert azt rosszul viseli, kimondottan árnyéki évelő. Amennyiben nem erről van szó, úgy a tápanyaghiányt gondolnám. Ezt zsákos komposztált marhatrágyával könnyen pótolhatja!
Kedves Aranka! A tajtékos kabóca (Philaenus spumarius) az oka a jelenségnek. A kifejlett rovarok kb. 3 cm-esek és rózsaszínek. A lerakott petéket védik ezzel a nyálkás burokkal, ebben fejlődik ki a rovar. A habot mossa le és rovarölővel permetezze le.
Kedves István! A képeken valóban pajzstetvek láthatóak. Javaslom, hogy felszívódó rovarölő szerrel permetezze le, nagyon kell figyelni az élelmezésügyi-várakozási időre, mivel gyümölcsről van szó!
Kedves Zsu69! Ott metssze le, ahol van egy erős rügy vagy hajtás és a felett 2-3 cm-el. A magasságot illetően, az abszolút Önre van bízva, ahol arányos marad a növény.
Kedves József! Szerintem az ok az, hogy a meleg miatt rövidül a tenyészidőszak és a fű ezért hamarabb magzik, bár egyébként is gyorsan szaporodó fajok a fűfélék. Rendszeres nyírással a felmagzást meg akadályozhatjuk, illetve a sárga foltok -így látatlanban- a meleg és száraz időnek köszönhető. Ha még nincs öntözője, kérjen ajánlatot innen: info@kertrendorseg.hu