6766. Mikor lehet elvetni a paradicsom és a paprikamagot palántának?
Bár még javában tombol a tél, felmerülhet bennünk, hogy januárban már el lehet-e vetni a paradicsom-és a paprikamagot palántának. Mutatjuk.
Bár még javában tombol a tél, felmerülhet bennünk, hogy januárban már el lehet-e vetni a paradicsom-és a paprikamagot palántának. Mutatjuk.
Hazai viszonylatban egyre többen döntenek egy lakásbiztosítás megkötése mellett, azonban még mindig vannak, akik inkább kerülik. Valahol érthető, hiszen senki nem szeret arra gondolni, hogy a saját erőből megvásárolt vagy felépített otthona egyik pillanatról a másikra megsemmisül. Azonban egy ilyen típusú konstrukció nem csak kifejezetten sokoldalú és tudatos döntés, de több kritikus helyzetben is megoldást nyújthat, mint azt elsőre gondolnád.
Csávázott vetőmag, vetőszalag, vetőkorong - mutatjuk, mikor melyiket érdemes választani magvetéshez.
Akadnak az évnek olyan időszakai, amikor előtérbe kerülnek a családi, rokoni találkozások, összejövetelek. Családi körben pedig minden meghittebbnek, szebbnek tűnik.
Összegyűjtöttük, mire kell figyelni a vetésforgó kialakításánál.
Kedves Buriánné! Az ötlet nagyon jó! A kaszadékot terítse el és tavasszal forgassa be, de még tőzeggel is dúsítanám, a talaj szerkezet javítása érdekében, de ezt csak tavasszal érdemes megtenni. A mulcsozás egyébként egy folyamat és mulcsozni szoktak még: kéreggel, szalmával, papírral, stb. A talaj takarást jelenti a mulcsozás! Kapcsolódó cikk: Vigyázz! ... Kész!! ... Kérgezz!!!
Kedves Turcsányi Sándor! Oldalunk elsősorban magazin jellegű, faiskolákkal, kertészetekkel kevésbé vagyunk kapcsolatban. Viszont ez a két szilvafajta hazánkban még nem igazán terjedt el, ezért is van az, hogy a főbb kertészetekben nem találhatók meg.
Tekintettel a kérdések számára és hosszúságára, javaslom, hogy telefonon keressen meg minket a 06-20-339-8323 számon, munkaidőben. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola
Kedves Gyergyák József! Ha jól gondolom, akkor a fa keveset termett! A 20 éves fa eléggé öreg már, a metszéssel lehet "ifjítani", hogy a termőképessége jobb legyen, de nagyon sok befolyásoló tényező van: betegségek, a fa állapota, talaj, víz stb. Szerintem még adjon neki időt, tavasszal pedig ifjítsa meg metszéssel!
Mindkét esetben legalább 4-5 cm gyökérhossz esetén célszerű a leválasztás.