6771. Górcső alatt az ikerbabakocsik
Az elmúlt egy évtizedben az ikerszületések száma Európa-szerte növekvő tendenciát mutat, és meglepő módon Magyarország igen előkelő, 6. helyet foglal el az EU 27 tagország ikerszületési arányának listáján.
Az elmúlt egy évtizedben az ikerszületések száma Európa-szerte növekvő tendenciát mutat, és meglepő módon Magyarország igen előkelő, 6. helyet foglal el az EU 27 tagország ikerszületési arányának listáján.
Tudjuk, hogy mekkora lelki teher egy költözés, emellett pedig még fizikai munkát is igényel, hiszen össze kell pakolni, rendszerezni kell, hogy a szervezésről és az előkészítésről ne is beszéljünk. Azonban tehetünk arról, hogy ez az időszak ne a stresszről és a folytonos aggódásról szóljon, hanem ehelyett a tervezgetés örömét, a lehetőségek kihasználását és a megújulást éljük meg.
Szinte minden háztartásban óvakodunk az áramszünettől, hiszen a mai modern világban nemcsak a világítás, hanem az elektromos eszközök, a fűtés, az internet is függ tőle. Ha kimarad, károsodhatnak a készülékek, és gondot, rosszabb esetben veszélyt okoz számunkra. De van kiút!
Sokan tartanak attól, hogy egy jól sikerült csapatépítő egyszeri és megismételhetetlen. Ugyanaz a program, azonos résztvevőkkel, méghozzá úgy, hogy a felhőtlen szórakozás is garantált legyen? Az igazság az, hogy lehetséges, ráadásul a bevált csapatépítő programtól sem feltétlenül kell eltérni.
Hihetetlen előnyök, amit minden környezettudatos vállalkozás kiélvez.
Kellene egy fotó róla, ugyanis lehet természetes (lombhullató),de lehet betegség is. Látnom kellene.
Igen, a vadhajtásokat le lehet metszeni.
Attól tartok, hogy nálunk nem lehet ilyen mediterrán növényt kapni és sajnos nem is bírná a mi klímánkat... A tengerhez közeli mikroklímát nem tudjuk nekik biztosítani. Ilyen növényekben a tengerparti nyaralások alkalmával, esetleg különleges üvegházakban gyönyörködhetünk.
A dió gubacsatka elleni permetezés akkor éri el hatását, ha már a rügyek pikkelylevelei szétnyíltak. Előbb nem érdemes permetezni. A dió termés elfeketedését elsősorban egy baktérium okozza (Xanthomonas arboricola var. juglandis), mely a leveleken is és a hajtáson előidéz barnás-fekete foltokat, elhalásokat. A termésnél fellépő elhalás a dió kocsányánál jelentkezik, és a dió termésben különböző szövetrétegekbe hatol. Amikor a betegség észlelhető, akkor már nincs lehetőség a védekezésre. A kórokozó a fán, annak kérgén telel, tehát a réztartalmú lemosó permetezés hatásos ellene. A kórokozó baltérium szaporodásához, a fertőzéshez vízes növény-felületre van szükség: esős időben erősebb a betegség szétterjedése, a feertőzés súlyossága. A virágpor is fertőzött lehet, és a bibén keresztül fertőződik a terméskezdemény. A kémiai védekezés csapadékos időben virágzás előtt és virágzás után több alkalommal ajhánlott 7 naponta. Virágzáskor lenne a legnagyobb szüksége a virágok, terméskezdemények védelmére, de számos irodalom a réz virágzatra kifejtett káros(perzselő) hatását említi. Amennyiben a gyümölcsfájánál a diótermés nagy része lehullik és a többi, beérett termésnél is magas a beteg ek aránya, a virágzás alatti permetezés is indokolt. Erre a rézhidroxid hatóanyagú Kocide, Rézhidroxid 50 WP szereket ajánlom választani, ezek kevésbé toxikusak. Egyéb időben a rézszulfát és a rézoxiklorid hatóanyagú szerek is használhatók.
A szokásos ritkítással, vagy ha durvább irtásra van szükség, akkor a vegyszeres irtást javasolom. Üdvözlettel, Édenkertész