6771. Górcső alatt az ikerbabakocsik
Az elmúlt egy évtizedben az ikerszületések száma Európa-szerte növekvő tendenciát mutat, és meglepő módon Magyarország igen előkelő, 6. helyet foglal el az EU 27 tagország ikerszületési arányának listáján.
Az elmúlt egy évtizedben az ikerszületések száma Európa-szerte növekvő tendenciát mutat, és meglepő módon Magyarország igen előkelő, 6. helyet foglal el az EU 27 tagország ikerszületési arányának listáján.
Tudjuk, hogy mekkora lelki teher egy költözés, emellett pedig még fizikai munkát is igényel, hiszen össze kell pakolni, rendszerezni kell, hogy a szervezésről és az előkészítésről ne is beszéljünk. Azonban tehetünk arról, hogy ez az időszak ne a stresszről és a folytonos aggódásról szóljon, hanem ehelyett a tervezgetés örömét, a lehetőségek kihasználását és a megújulást éljük meg.
Szinte minden háztartásban óvakodunk az áramszünettől, hiszen a mai modern világban nemcsak a világítás, hanem az elektromos eszközök, a fűtés, az internet is függ tőle. Ha kimarad, károsodhatnak a készülékek, és gondot, rosszabb esetben veszélyt okoz számunkra. De van kiút!
Sokan tartanak attól, hogy egy jól sikerült csapatépítő egyszeri és megismételhetetlen. Ugyanaz a program, azonos résztvevőkkel, méghozzá úgy, hogy a felhőtlen szórakozás is garantált legyen? Az igazság az, hogy lehetséges, ráadásul a bevált csapatépítő programtól sem feltétlenül kell eltérni.
Hihetetlen előnyök, amit minden környezettudatos vállalkozás kiélvez.
Üdvözlöm! A képen, egy árlevelű medvetalpkaktusz látható (Opuntia subulata). A kaktuszoknál szerencsésebb a latin megnevezés minden esetben!
A tavaszi hagymásokat általában nem kell felszedni, mert télállóak, de időnként át kell ültetni őket. A nem fagytűrő nyári hagymás, gumós növényeket viszont mindenképpen fel kell szedni. - A teljes elszáradás után a hagymákat, gumókat ásóvilla segítségével óvatosan vegyük ki a földből. Ha zöld levelekkel lettek levéve, akor a le nem hullott leveleket vágjuk le, a földet pedig távolítsuk el a gumóról. - A hagymákat válogassuk át, a betegeket dobjuk el. Pár napig jól szellőző helyen szárítsuk meg. - A legcélszerűbb raktározási mód, ha egy ládába homokot, fűrészport v. tőzeget teszünk és a hagymákat, gumókat erre tesszük rá. Lehetőség szerint ne érjenek egymáshoz, majd ugyanezzel az anyaggal takarjuk le őket. - Száraz, sötét, hűvös helyen tároljuk.
Egy kicsit megzavart a fotókkal ugyanis a telivirágos fotó az egy phalaenopsis hibrid.A kérdése viszont a másik 2 fotóra vonatkozik.Becsületes neve: Dendrobium phalaenopsis,mely éppen egy uj bébit hajt magának. Tartásmódja:Nyáron a phalaenopsisokkal majdnem megegyező.Amiben különbözik:Kaphat több fényt(akár direkt) és sok vizet de a gyökereinek le kell száradnia két öntözés között.Télen szárazon pihen 12-15 fok között,viszont a lehető legtöbb fényben!A másik két növény esetében:A cambriák télen hüvösben 14-18 fok,kevés nedvességgel miltónia szintén de legyen nyirkos télen is. üdv
Üdvözlöm! Nagyon széles a skálája a növényeknek! Ami szerintem nagyon szép, az a henye boróka (Juniperus horizontalis). Ez a növény maximum 15 cm magasra nő meg, öntözést viszont száraz nyarakon igényel. Az örökzöldek közül, végül is nagyon sok ajánlható, de minimálisan kell öntözni! Nagyon szép a cukorsüveg fenyő (Picea glauca "conica"), ami nagyon jó sírokra is! Néhány, kisebb hamisciprus is beültethető. Cserjék közül még ajánlom a törpe vérborbolyát (Berberis thunbergii "atropurpurea nana" a loncot (Lonicera nitida), madárbirset (Cotoneaster sp.), borostyánt (Hedera helix). Évelők közül a kövirózsa (Sempervivum tectorum), a varjúháj félék (Sedum sp.), a Ternye (Alyssum), a Pázsitszegfű (Armeria rubifolia), az Örökzöld tatárvirág (Iberis sempervivens), a lángvirág (Phlox subulata) való száraz, napos helyre. Az összeültetés abszolút, az Ön ízlése és pénztárcája szabja meg! Azt javaslom, hogy egy-két cserje, esetleg örökzöld elé, évelőket ültessen. Az interneten szerintem számos oldalt talál, ahol a képek segítségével összeállíthatja a kompozíciót, de tartsa szem előtt, hogy ez nem egy díszkert, hanem egy sír! Nem szabad túl "cicomázni"! Javasom, hogy rajzolja le és úgy válogassa össze a növényeket! Milyen virágokat helyezzünk el a sírkertekben? Néhány jótanács sírkertek kialakításához
A Cserkúti Kertcentrumban lehet. Kertcentrum elérhetősége: Telefon: 70/362-46-97 vagy e-mail Nyitvatartási idő: Hétfő-Péntek 09.00-tól 17.00-ig Szombaton 09.00-tól 13.00-ig