6771. Górcső alatt az ikerbabakocsik
Az elmúlt egy évtizedben az ikerszületések száma Európa-szerte növekvő tendenciát mutat, és meglepő módon Magyarország igen előkelő, 6. helyet foglal el az EU 27 tagország ikerszületési arányának listáján.
Az elmúlt egy évtizedben az ikerszületések száma Európa-szerte növekvő tendenciát mutat, és meglepő módon Magyarország igen előkelő, 6. helyet foglal el az EU 27 tagország ikerszületési arányának listáján.
Tudjuk, hogy mekkora lelki teher egy költözés, emellett pedig még fizikai munkát is igényel, hiszen össze kell pakolni, rendszerezni kell, hogy a szervezésről és az előkészítésről ne is beszéljünk. Azonban tehetünk arról, hogy ez az időszak ne a stresszről és a folytonos aggódásról szóljon, hanem ehelyett a tervezgetés örömét, a lehetőségek kihasználását és a megújulást éljük meg.
Szinte minden háztartásban óvakodunk az áramszünettől, hiszen a mai modern világban nemcsak a világítás, hanem az elektromos eszközök, a fűtés, az internet is függ tőle. Ha kimarad, károsodhatnak a készülékek, és gondot, rosszabb esetben veszélyt okoz számunkra. De van kiút!
Sokan tartanak attól, hogy egy jól sikerült csapatépítő egyszeri és megismételhetetlen. Ugyanaz a program, azonos résztvevőkkel, méghozzá úgy, hogy a felhőtlen szórakozás is garantált legyen? Az igazság az, hogy lehetséges, ráadásul a bevált csapatépítő programtól sem feltétlenül kell eltérni.
Hihetetlen előnyök, amit minden környezettudatos vállalkozás kiélvez.
A leírás alapján nem világos, hogy milyen örökzöldre gondol. A tűleveleket érintő betegségei csak a tűlevelekkel rendelkező (Abies, Picea, Pinus, Pseudotsuga, stb.) fajoknak vannak. A tujákat és hamisciprusokat leggyakrabban gombabetegség károsítja, amire a már bevált permetszereket javasoljuk.
A május eleji fagyok már a gyümölcsöt érték, azt ritkították meg. Az azóta fejlődő gyümölcsök érnek tovább, amelyekben fagykár keletkezett, az most lehullik. A betegséget észre lehet venni a fán, vagy a levelein is. A természetes hullás nem okoz jelentős mértékű ritkulást.
Az aggodalom érthető. Permetezésnél az epret érdemes lett volna takarással védeni. A szer élelmezési várakozási ideje 14 nap, de mégsem tanácsos a pár szem eper elfogyasztása, mert nem tudni mennyi a szermaradvány a gyümölcsben. A többi gyümölcsöt (málna, ribizli...) már nyugodtan fogyaszthatják - persze ha előtte nem történik permetezés.
Kedves Gulypán! A benti körülmények után nem szabad hirtelen kiültetni a növényeket. Fokozatosan kell a kinti időjárási viszonyokhoz szoktatni. Valószínű ok, a hirtelen bekövetkezett közvetlen napsugárzás. Megégtek a levelei, az új hajtások meg beszáradtak, nem tudnak kifejlődni. Változtatni kellene a helyen. A rendszeres tápldatozás nem oldja meg a problémát. A hirtelen nagy mennyiségben adagolt tápoldat is okozhat levélhullást, és a növény növekedése is leállhat. Az átültetett növényeket az első időszakban nem szabad tápldatozni, míg gyökere meg nem erősödik. Szigorúan be kell tartani az adagolást. Üdvözlettel, Vasvári János zsolt
Tisztelt Orlai Gábor! A képen nem derül ki, hogy mekkora a cserép, de gyanítom, hogy 6-cm körül van. A képen egy fiatal tenyérarália (Dizygotheca elegantissima) van. Világos, de nagyon párás hely kell neki, pl. fűrdőszoba. 25-28 °C a megfelelő, a talajok közül inkább a tőzegesebbet szereti. Kapcsolódó cikk: Tenyérarália (Dizygotheca elegantissima)