6771. Górcső alatt az ikerbabakocsik
Az elmúlt egy évtizedben az ikerszületések száma Európa-szerte növekvő tendenciát mutat, és meglepő módon Magyarország igen előkelő, 6. helyet foglal el az EU 27 tagország ikerszületési arányának listáján.
Az elmúlt egy évtizedben az ikerszületések száma Európa-szerte növekvő tendenciát mutat, és meglepő módon Magyarország igen előkelő, 6. helyet foglal el az EU 27 tagország ikerszületési arányának listáján.
Tudjuk, hogy mekkora lelki teher egy költözés, emellett pedig még fizikai munkát is igényel, hiszen össze kell pakolni, rendszerezni kell, hogy a szervezésről és az előkészítésről ne is beszéljünk. Azonban tehetünk arról, hogy ez az időszak ne a stresszről és a folytonos aggódásról szóljon, hanem ehelyett a tervezgetés örömét, a lehetőségek kihasználását és a megújulást éljük meg.
Szinte minden háztartásban óvakodunk az áramszünettől, hiszen a mai modern világban nemcsak a világítás, hanem az elektromos eszközök, a fűtés, az internet is függ tőle. Ha kimarad, károsodhatnak a készülékek, és gondot, rosszabb esetben veszélyt okoz számunkra. De van kiút!
Sokan tartanak attól, hogy egy jól sikerült csapatépítő egyszeri és megismételhetetlen. Ugyanaz a program, azonos résztvevőkkel, méghozzá úgy, hogy a felhőtlen szórakozás is garantált legyen? Az igazság az, hogy lehetséges, ráadásul a bevált csapatépítő programtól sem feltétlenül kell eltérni.
Hihetetlen előnyök, amit minden környezettudatos vállalkozás kiélvez.
Tisztelt Vasvári Tibor! A szedren a takácsatka kártétel okozhat terméselszíneződést. A kabócák, és a levéltetvek, pedig termésdeformáló és elszíneződő vírus hordozói. Az atkák tavasszal időjárástól függően március végén, április elején, nyáron, pedig augusztusban jelennek meg. A vegyszeres védekezést is erre a két időpontra kell időzíteni. A cseresznyelégy ellen pedig a a hagyma virágszárba szökéskor, virágzáskor kell, amikor a cseresznye termése kis borsó nagyságú. A permetezést korai fajtáknál 1-2 a késői fajtáknál pedig 2-3 alkalommal szertől függően és az élelmezési egészségügyi várakozási időket szigorúan betartva lehet. Mezős Balázs növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves M.! Az jó ötlet, hogy a cserép alá tesz kavicsot és vizet, hogy így párával lássa el a növényeket. Ezen felül lehet még kézi permetezővel, állott csapvízzel is fújni a növényeket. A Dracénákat elég hetente öntözni, de ne hagyja, hogy teljesen kiszááradjon a földje. Nyáron sűrűbben kell nyilván. A tőzeges talajban jól fejlődnek a növények, a laza szerkezete miatt, viszont semmilyen tápanyagot nem tartalmaz, mivel a tőzeg elpusztult mocsári növények rostjai és ha egyszer kiszárad nagyon nehéz újra nedvszívóvá tenni. Javaslom, hogy a növényeket egy vödör vízbe merítse bele 1-2 percig, ezután hadd jöjjön ki a felesleges víz. Az Aloe verat igen, ritkán kell öntözni, tulajdonképpen mint egy kaktuszt: hetente egyszer, télen havonta. A talaj legyen laza, tőzeges mindig. Soha ne legyen pangó víz a növények alatt (kaspókba pl), legyen megfelelő mennyiségű lyuk a cserepek alján.
Kedves rowena! A képen egy borsvirág féle van (Peperomia obtusifolia variegata). Világos meleg helyet szeret, de a közvetlen naptól óvja, keveset öntözze, kicsit többet mint egy kaktuszt.
Tisztelt Dr. Varga Zoltán úr! A nagy méretű fák ifjítását koronájuk visszavágását a nedvkeringés megindulása előtt kell elvégezni ( február vége, március eleje). Fontos hogy a fák méretéhez képest harmad részt, vagy ha erősebben vágjuk vissza akkor fele részt vágunk le. Fontos hogy ne totális csonkolás legyen, hanem maradjon a fákon a vastag korona vázágakból kinövő oldal vagy mellék hajtások, ágak, gallyak, és vesszők is, amelyeken a fa tavasszal levelet, és lombot tud nevelni. Ez a megfelelő fotoszintézis működéséhez kell. Így nem kell teljesen a fának alvó rügyekből megújulni, ami nem minden esetben működik, (gyenge kihajtás, nyáron száradás). A visszavágáskor csonkokat ne hagyjunk a vágási felület, metszlap sima és egyenes legyen, a felületet sebkezelővel (Biocera, Fagél) kezeljük le. A felület légmentesen legyen lezárva, hogy a víz ne érje. A vágási felületeken, baktériumok, és gomba betegségek tudnak megtelepedni, amire a platán érzékeny. A jól kezelt sebeket a platán viszonylag hamar benövi kaluszosodással. Jó kertészeti munkát kívánok! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt HársNéni! Szép és nemes hagyomány a gyerekek érkezésekor fát ültetni. A Balaton déli partján viszonylag a legtöbb díszfa vagy gyümölcsfa ültethető. A gyümölcsfák közül ha kisfiú érkezik, akkor almafát, ha kislány, akkor körtefát szoktak ültetni. A díszfák közül a hasonló koronaformájú, és növekedésű kőris, és platán levelű juhar változatait javasolom (Fraxinus angustifolia 'Raywood',Fraxinus ornus 'Mecsek', Acer platanoides, Acer platanoides 'Krimson King', Acer platanoides 'Globosum').Az ültetési távolság 6-8m. Az ültetőgödör 80cmx80cmx80cm méretű legyen, a növény alá alulra marhatrágyát utána általános virágföldet tegyünk, majd jól öntözzük be. Jó kertészkedést kívánok! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu