6771. Górcső alatt az ikerbabakocsik
Az elmúlt egy évtizedben az ikerszületések száma Európa-szerte növekvő tendenciát mutat, és meglepő módon Magyarország igen előkelő, 6. helyet foglal el az EU 27 tagország ikerszületési arányának listáján.
Az elmúlt egy évtizedben az ikerszületések száma Európa-szerte növekvő tendenciát mutat, és meglepő módon Magyarország igen előkelő, 6. helyet foglal el az EU 27 tagország ikerszületési arányának listáján.
Tudjuk, hogy mekkora lelki teher egy költözés, emellett pedig még fizikai munkát is igényel, hiszen össze kell pakolni, rendszerezni kell, hogy a szervezésről és az előkészítésről ne is beszéljünk. Azonban tehetünk arról, hogy ez az időszak ne a stresszről és a folytonos aggódásról szóljon, hanem ehelyett a tervezgetés örömét, a lehetőségek kihasználását és a megújulást éljük meg.
Szinte minden háztartásban óvakodunk az áramszünettől, hiszen a mai modern világban nemcsak a világítás, hanem az elektromos eszközök, a fűtés, az internet is függ tőle. Ha kimarad, károsodhatnak a készülékek, és gondot, rosszabb esetben veszélyt okoz számunkra. De van kiút!
Sokan tartanak attól, hogy egy jól sikerült csapatépítő egyszeri és megismételhetetlen. Ugyanaz a program, azonos résztvevőkkel, méghozzá úgy, hogy a felhőtlen szórakozás is garantált legyen? Az igazság az, hogy lehetséges, ráadásul a bevált csapatépítő programtól sem feltétlenül kell eltérni.
Hihetetlen előnyök, amit minden környezettudatos vállalkozás kiélvez.
Növényvédős kollégám (Zsolnai Balázs) segített a probléma kiderítésében. A kép alapján valószínűsíthető, hogy ez mangán és vashiány tünete lehet. Tavasszal adagolt Scotts műtrágyák kíválóak az ilyenre. (Tápanyaghiány előfordulhat túl kötött, és meszes talajon is, ugyanis ilyen talajban a tápanyagok gyakran kötött - a növény számára nem elérhető - formában vannak jelen.)
Hűvös, csapadékos időben sajnos számítanunk kell a paradicsom legveszedelmesebb betegségének megjelenésére: ez a paradicsom fitoftórás betegsége, melyet paradicsomvésznek is neveznek. A vegyi védekeznek csak a betegség megjelenése előtt van eredménye: kontakt szerek közül kaptán, mankoceb tartalmú, szisztemikus szerek közül benalaxil, efozit hatóanyagú szerekkel kell május végétől kezelnünk a töveket.
Az édeskömény tavaszi vagy nyár végi magvetéssel ültethető, 40 cm-es sortávra. Ha túl sűrűn vetjük, a növény felmagzását erősítjük, s akkor hiába reménykedünk az édes gumóban. Bővebben az alábbi cikkben:
Ha ilyet tapasztal kaktuszain az két dolognak köszönhető, a nem optimális megvilágitás - keresi a fényt ezért nyúlik meg, vagy ha túl sokat locsolják -a sok víz hatására nő gyorsan. Ha van rá lehetőség, érdemes nyárra szabadba helyezni a kaktuszokat s valószínű nem marad el a hízás sem.
Az ananász a trópusi élőhelyély többször terem, ha utánozni tudnánk az ottani klímát valószínű, hogy nálunk is többször termésre tudnánk bírni.