6781. Flamingóvirág: így gondozd télen és gyönyörű lesz
Milyen gyakran kell öntözni? Mennyire bírja a sötétet? Milyen gyakran adjunk neki tápoldatot? Mutatjuk.
Milyen gyakran kell öntözni? Mennyire bírja a sötétet? Milyen gyakran adjunk neki tápoldatot? Mutatjuk.
A hobbikertészkedés egy rendkívül kellemes, és az egészségmegőrzés szempontjából kifizetődő tevékenység. Ha pedig odafigyelsz a részletekre és a megfelelő módszerekkel közelíted meg, nem csak egy időtöltés lesz, hanem egy értékteremtő, látványos hobbi is.
A kamaszkor rengeteg kihívást tartogat, köztük az egyik leggyakoribb a problémás bőr, amely ráadásul az önbizalomra is negatív befolyással lehet. Azonban tudatos bőrápolással, speciális kozmetikumokkal sokat tehetünk a javulás érdekében.
Ez egy módszer, ami olyan a horgászatban, mint a fociban a dekázás. Pont olyan népszerű és annyira alap, hogy minden profi számára ismerni és érteni kell a technikát. Na és persze a legjobb eszközöket, botokat használni hozzá.
Rengeteg ellenérv szól az olcsó irodai eszközökkel szemben. Elsőre csábító lehet az árcédulán szereplő alacsony összeg, de ne tévesszen meg minket ez a marketingfogás. A fenntartása sokkal drágább, hosszú távon rosszabban fogunk kijönni, a rengeteg stresszről nem is beszélve, amit a használata okoz.
Leírása alapján arra gondolok, hogy növényét túlöntözte. A klívia a pangó vizet és a tűző napfényt nehezen viseli, ezen kívül szinte elpusztíthatatlan. Sötétzöld lombja felett nyíló narancsszínű virágai legalább egy hónapig pompáznak, ha hűvös környezetben tartjuk a növényt. A régi fajták már a tél végétől elkezdenek virágozni, a széles levelű belga klíviák például már november végétől hozzák virágaikat. A korai virágzás feltétele azonban a megelőző két hónapos hideghatás (10 C-fokon). Bővebben olvashat neveléséről a Klívia - a mindenttűrő virág című cikkben.
A szerencsebambusz kétségtelenül sokat tűrő növény, azért a végtelenségig nem tartható. Ennek legfőbb oka a klóros, és általában túl kemény csapvíznek "köszönhető". Talán megmenthető a növény, ha az említett lyukak felett levágja a szárat és újra kigyökerezteti. Ha újabb gyökeret növesz, földbe ültetve akár mint egy "rendes" szobanövényt is tarthatja.
A flamingóvirág igényeit nem egyszerű teljesíteni. Trópusi növény lévén magas páratartalmat és egyletes, télen minimum 16 fokot kíván. A barna levélcsúcsok mindenképp az alacsony páratartalomra utalnak. Gyakran párásítson a növény körül, permetezze leveleit, tegyen alá egy plusz tálcát, amelyben állandóan álljon a víz, de az ne érintkezzen a gyökerekkel. Ha több páraigényes növény helyez egymás mellé, az is növeli a levegő nedvességtartalmát.
A növény sajnos bajban van, valószínű a túllocsolás(téli időszakban nem kell öntözni, majdnem szárazon telel) miatt gombás fertőzés lépett fel. Azonnali gombaölőszeres permetezés javasolt, a már elbarnult bulbát azonnal ki kell vágni a növényből. Öntözését leállítani,csak spriccelni!