676. Tényleg lehet fütyülni a répától?
Ki ne emlékezne, hogyan próbáltak szüleink és nagyszüleink rábeszélni, hogy több sárgarépát együnk: azt állították, hangosabban tudunk fütyülni tőle. Utánajártunk.
Ki ne emlékezne, hogyan próbáltak szüleink és nagyszüleink rábeszélni, hogy több sárgarépát együnk: azt állították, hangosabban tudunk fütyülni tőle. Utánajártunk.
A nejlon zacskó helyett itt az ökoszövet táska: az újrahasznosított anyagból készülő cekker mosható, strapabíró és környezetbarát. Hogyan juthatunk hozzá?
Piaci árles 2008. november elején.
A kert otthonunknak ugyanúgy része, mint a lakás, lakjuk, mint szobáinkat, berendezzük, dolgozunk vagy pihenünk benne. Épület és kert együttesen, egymáshoz ízesülve töltik be az otthon funkcióit.
Pálinkaterápia: egy korty és a napi fáradtsága elillan, az ízek érzete kellemes emlékek ébreszt, az illatok hatására ellazulunk.
Kedves Marianna! A képek alapján ki merem jelenteni, hogy fagyás sérülések, nem betegség, vagy kártevő! Vágja vissza az élő, egészséges részekig és sokat öntözze, tegye napos helyre. A tartási körülmények jók, ne változtasson!
Üdvözlöm! A keserű mandulát elsősorban a gyógyszeripar hasznosítja. A kertekben édes, azaz az "ehető" mandulákat szokták ültetni, szerintem azok az Ön fái!
Tisztelt Valcsi! A képen látható epernek a levelén és a virágon lévő szürkés barna foltok vagy a rovarölősszer enyhe perzselése lehet fiatal növényi részeken vagy sárgás vöröses szélel a szamóca citiás levélfoltosságára utalnak. A beteg vagy perzselt leveleket részeket távolítsuk el és a növénty a következő gombaölőszerekkel permetezzük le - Dithane-M45. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Maria! A Rhododendron a talajra nagyon érzékeny, kimondottan a savanyú talajt szereti (keverjen a földjéhez erősen savanyú kémhatású tőzeget) és rendszeresen öntözze Rhododendron tápoldattal. A félárnyékos hely a megfelelő a számára, a tűző napot egyáltalán nem kedveli.
Kedves Ági! Megfelelő öntözés és tápanyag utánpótlás mellett szerintem ebben a jó időben néhány hét múlva biztosan fog látni pozitív változást.