6806. Jó választás a mobil klíma? 5+1 hiba, amit kerülj el!
A mobil klíma valóban egy könnyen beszerezhető és beüzemelhető alternatívája a split klímáknak? Kevesebb adminisztrációval jár, beszerelni sem kell, de vajon valóban hatékony? Lássuk!
A mobil klíma valóban egy könnyen beszerezhető és beüzemelhető alternatívája a split klímáknak? Kevesebb adminisztrációval jár, beszerelni sem kell, de vajon valóban hatékony? Lássuk!
Amikor a kertünk szépségéről, élettel teli színeiről van szó, gyakran hajlamosak vagyunk a látványos évelő és egynyári virágokra koncentrálni. De mi a helyzet a kert alapjául szolgáló, megbízható zöld szereplőkkel?
A kertek varázsa nem csupán a színpompás virágokban vagy az ízletes gyümölcsökben rejlik. Ezek a zöld oázisok mélyebb értelemben is táplálják a testet, a lelket és az elmét. A természet közelsége, a friss levegő és a csendes magány egyaránt hozzájárulnak a pszichológiai és fizikai jólléthez. Ez a cikk bemutatja, hogy a kertek miként segíthetnek a stressz csökkentésében, a hangulat javításában és a fizikai egészség előmozdításában.
A világ műanyag krízise olyan hatalmas, hogy számos megoldást kutatnak párhuzamosan, többek között moszatokkal is kísérleteznek. Vannak pozitív eredmények, melyek biztatóak, de az általános helyzet jelenleg elég elszomorító. Hatalmas környezetkárosítással kell szembenéznünk, illetve valamilyen megoldást kell rá találnunk.
A webshopok korát éljük. Igen ám, azonban sok szereplő nem is számít akkora sikerre, amekkorát végül elér. Ez viszont nem mindig olyan pozitív, bármilyen furán is hangzik. Hiszen gyakori probléma, hogy a szervereik egyszerűen nem bírják a terhelést egy-egy kampányidőszak vagy hasonló esemény alatt. Ilyenkor pedig a sok jó a visszájára fordul, és megjelennek a panaszos látogatók is.
A leggyakrabban a leandert hajtatás útján szaporítják, ennek oka, hogy biztosabb, gyorsabban meggyökerezik és az anyanövénnyel megegyező növényt kapunk. A maggal történő szaporítás esetén sohasem lehetünk biztosak abban, hogy milyen fajtájú növényünk kel ki, sokan viszont pont ezért szeretik a magvetés általi szaporítását. A magvetés másik hátránya, hogy körülbelül 2 vagy 3 évet várhatunk a legelső virágzására. Mivel sok leander mag ki sem kel soha (gyanítom, hogy az ön esetében is ez történhetett), ezért érdemes a következő módszert használni a hajtatásra: A leander magokat tegyük egy vízzel töltött kis edénybe. A magok eleinte a víz felszínén úszkálnak majd, és amint megindul a gyökeresedés - általában - ezek lemerülnek az edény aljára (olykor 1 hónapot is várhatunk rá). Meggyökerezésük után nem sokkal pedig elültethetők a földbe, csak vigyázzunk, mert a friss gyökérzet ilyenkor még nagyon érzékeny és törékeny. Természetesen lehet egyből földbe ültetni a magokat, ilyenkor tartsuk állandóan nedvesen a földet, amíg kihajt a növény, erre viszont nem egy évet kell várni. Nem kell megijedni, ha a hasonló magokból teljesen eltérő fajtájú leandereket kapunk, éppen ettől izgalmas a magvetés.
Kedves kérdező! Szeretnék néhány korábbi cikkünket figyelmébe ajánlani, ami főként egynyári dísznövények beültetésével foglalkozik (ültetési tervezetet is talál közöttük). Ha nem voltak segítségére az írások, akkor kérem jelezze ugyanitt a szakértői sarokban: Alakítsunk ki nyári parasztkertet! A napos, meleg, száraz hely egynyári virágai Égővörös nyári mező Tervezzük meg jövőbeli kertünket! Mediterrán kert tervezése egyszerűen
Kedves Hömpölygő! A Halimodendron halodendron valóban szikes talajon érzi magát a legjobban, de laza homokon, könnyű, sovány talajon is kiválóan fejlődik. Túl sok vizet és tápanyagot ne kapjon. A Colutea arborescens meszes talajú cserjésekben, tölgyesekben él, a szikes társulásokhoz nincs köze. Közepes víz- és tápanyagellást igényel.
Kedves Kerttulajdonos! Örökzöld ezüstfáinak levelei valószínüleg lefagytak ezen a kemény télen. Ez a növény nálunk nem teljesen télálló. Más örökzöld lombos cserje is elveszítheti lombját -20 C fok körül, ha nincs kicsit védettebb helyen: ilyen pl. a mirtuszlonc, japán lonc, stb., de tavasszal újra hajtanak. Javasoljuk, hogy egyelőre várjon; ha az ágak belseje zöld, a növény él, és újra ki fog hajtani néhány héten belül. Fagyérzékeny növényt jobb tavasszal ültetni, hogy a télnek begyökeresedve, erős gyökérzettel vágjon neki.
Üdvözlöm! Néhány növényt konkrétan leírok Önnek! Ha még van kérdése, illetve igényekre, elhelyezésre kapcsolatos dolgokban segítség kérés, írjon! LOPECURUS pratensis Magyar név: ecsetpázsit Magasság: 30 cm Fényigény: napos Virágzási idő: tavasz vége, nyár eleje, Darab/m2: 12 db ARUNDO donax Magyar név: olasznád Magasság: 300 cm Fényigény: napos Darab/m2: 1 db CAREX buchananii Magyar név: bőrlevelű sás Magasság: 40-50 cm Fényigény: napos, félárnyékos Virágzási idő: nyár eleje Darab/m2: 12 db CHASMANTIUM latifolium Magasság: 80 cm Fényigény: napos, félárnyékos Virágzási idő: nyár vége, ősz eleje, Darab/m2: 5 db CORTADERIA selloana Magyar név: ezüstös pampafű Magasság: 200-250 cm Fényigény: napos Virágzási idő: ősz Darab/m2: 1 db FESTUCA mairei Magyar név: atlasz csenkesz Magasság: 60 cm Fényigény: napos Darab/m2: 5 db HELICTOTRICHON sempervirens Magyar név: örökzöld zabfű Magasság: 80 cm Fényigény: napos Virágzási idő: tavasz vége, nyár közepe, Darab/m2: 5 db LUZULA sylvatica Magyar név: erdei perjeszittyó Magasság: 30-40 cm Fényigény: félárnyékos, árnyékos Virágzási idő: tavasz vége, nyár eleje, Darab/m2: 9 db MISCANTHUS sinensis Magyar név: kínai virágosnád Magasság: 150 cm Fényigény: napos Virágzási idő: nyár vége, ősz eleje, Darab/m2: 3 db PENNISETUM alopecuroides Magyar név: évelő tollborzfű Magasság: 100 cm Fényigény: napos Virágzási idő: nyár vége, Darab/m2: 5 db PHALARIS arundinacea Magyar név: pántlikafű Magasság: 80-120 cm Fényigény: napos Virágzási idő: nyár vége, Darab/m2: 5 db SPARTINA pectinata Magyar név: zsinegfű Magasság: 120-150 cm Fényigény: napos Virágzási idő: nyár vége, Darab/m2: 7 db