6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Kérjen árajánlatot Kerti címtárunk gyümölcsfaiskolai termesztőitől. Amennyiben tartanak ilyen fajtát, biztos jelentkeznek.
Budapesten a Rügyecskék alapítvány foglalkozik visszaváltható fenyőfák árusításával, karácsony előtt néhány nappal szoktak fákat árusítani Budapest nagyobb terein. Azt, hogy idén pontosan, hol s mikor lesznek, őket kell megkeresni. <p> Elérhetőségük: http://www.rugyecskek.hu/ <p>Mellékelem magazinunk élő karácsonyfákról szóló cikkét, amelyben hasznos tanácsokat talál, hogyan tartsa a fát, hogy jobb eséllyel túlélje az ünnepeket.
Minenképp olyan növényt érdemes választani, amely jól bírja a tetőtéri körülményeket: a száraz, meleg levegőt. A kapcsolódó ajánlatok közé válogatok néhány növényt, amely eléldegél ilyen helyen:
Az ön növénye egy zebralevél vagy lándzsagyökér faj (rokonok), a trópusokról származnak, ezért viselik nehezen a téli szobai körülményeket. Magas páratartalmat kellene biztosítani számukra- erre egy megoldás, ha viszonylag hűvösebb szobába helyezzük a növényeket, ahol relatív alacsonyabb páratartalom is elég nekik. Érdemes nedves kavicstálcára helyezni a cserepet és gyakran párásítani a környezetükben.
A Dracénák - vagy más néven sárkányfák - kedvelt szobanövények, mivel aránylag igénytelenek. Sűrű levélrozettát alkotnak, középéből mindig új levél fejlődik, míg az alsók elpusztulnak, így alakul ki a hengeres törzs. A kis hajtás letörésével - nagy valószínűséggel - nem sérül meg az anyanövény. A letört hajtást el kell távolítani, nehogy a bennmaradó rész berohadva a törzset is megfertőzze.