6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Az elszíneződött paprikákat permetezze le Wuxal szuper kombinált műtrágya 0,3-0,4 % - os oldatával, a mikroelem hiányt megszünteti. Hasonlóan permetezze le a padlizsánt is, és öntözze bőségesen. Ne feledje talaját lazítani(kapálni), a levegőtlen talajban leáll a növények növekedése.
A fenyő hűvös, párás levegőt, nedves talajt kíván, olyan helyen tartsa, ahol ezek a jellemzőek. Ha cserépben él, akkor legyen nagy földlabdája, hogy a gyökérzetnek legyen helye. Nyáron napnak kitett, forró helyen nem tud megélni, ezért nyári hónapokra félárnyékba, és földre, ne betonra helyezze a cserepét. Remélem nem lakásban tartja, hanem szabadban. A kártevőről küldjön olyan képet, amiről fel lehet ismerni, leírása erre nem ad elegendő információt.
Szia! Szerintem valami tápanyaghiány állhat a háttérben, vagy a talaj pH-ja nem megfelelő, tehát az tolódott el kedvezőtlen irányba. Mivel hamarosan visszahúzódik, talán ki kellene ásni és jól feldúsítani a talaját! Üdv:Krisztián
Sajnos nehéz válaszolni erre a kérdésre, úgy tudom, hogy ez a növény a savas kémhatású talajokat kedveli, talán a földje nem megfelelő a számára, ezért jelentkeznek a tünetek. Legyengül és baktériumok, gombák támadhatják!