6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Mindkét féle hozhat magot, hosszú, száraz hüvelytermésekben, repítőszőrős magokkal. Általában a dupláról szedett magok szimpla virágokat nyitnak. Tehát a szín és forma világ ilyenkor leegyszerűsödik.
Tisztelt Banánfa tulajdonos! A kis hajtásokat érdemes leválasztani, miután elérték a 15-20 cm magasságot. Ekkor már megfelelő gyökerük is kialakult. Miután elérték a kicsik ezt a méretet, a talajt le kell szedni a sarj körül alaposan, akár vízsugár segítségével. Amikor a sarj és az anyanövény helyzete, kapcsolódása jól látszik, meg kell fogni a kis növényt erősen és meg kell próbálni leválasztani. Ha meg se mozdul, akkor éles késsel az anyanövényhez igen közel kell leválasztani a sarjat. A sebzési felületeket faszénporba szokták mártani. Igazán egyszerű a dolog. A kis növényeket el lehet azonnal ültetni, párás meleg helyen gyorsan ered. Üdvözlettel: Kiss Krisztián
Az említett növények fásszárúak, évelőek. Eredményes kiirtásukhoz a gyökérzetüket is el kell távolítani. Ha utána mégis kihajtanak, akkora sarjak zöld részét glifozát hatóanyagú szabad-forgalmú gyomírtó szerekkel lehet lepermetezni. A herbicidek csak a zöld leveleken keresztül szívódnak fel. Eredményes ölő hatáshoz valószínű többszöri kezelés szükséges. A vadszőlő és bodza is magról is gyorsan szaporodik. A későbbiekben folyamatosan írtsa ki ezek kikelt magoncait még fiatal, 1 éves korukban, ekkor ez még kapával is elvégezhető.
Igen, kapható. A komolyabb virágüzletekben tud vásárolni.
A fa vastag vázágain láthatóak nagyméretű sebek, valószínű ezen az ágon is van ilyen, ami az elhalást okozza. A szüret után vágják vissza a vázágat addig, amíg az ág belsejében bármiféle sárga vagy barna elszíneződés látható. Tehát a metsz-lap egyszínű, világos legyen. Utána a szokásos fasebkezelést ne feledjék!