6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
A kefevirág a leanderhez hasonló körülmények között - hűvös, világos helyiségben - teleltethető, de annyi különbséggel, hogy a kefevirág vízigényesebb; télen sem száradhat ki teljesen a földlabdája. Persze arra is ügyelni kell, hogy pangó víz sem maradhat a tálkájában, mert attól megrohadnak a gyökerei. A száradt, összepöndörödött levelek vízhiányra utalnak. Reméljük ez nem végzetes és tavaszi metszést követően ismét formás növény fejlődik belőle.
Természetesen nem kell jövő télig várnunk, kora tavasszal mielőtt kitesszük a leandereket a szabadba, akkor is visszametszhetők, maximum a virágzásuk csúszik egy kicsit későbbre.
A Biocont Kft terméke után érdeklődött, a válaszra elsősorban ők az illetékesek. A lótücsök (lótetű) ellen is van fonálféreg készítményük, neve Nemulass, de tudomásom szerint a szer forgalomba hozatala engedélyezés alatt áll. Remélem minél előbb árusításra kerül, mert égető hiányt fog pótolni, házikerti alkalmazására nagy szükség lenne. A szer árusításának kezdetére vonatkozóan a forgalmazó cégtől kaphat tájékoztatást.
Ha lakásban tartja akkor a legfényesebb de napsütésmentes helyet kellene megkeresni de ott a hőmérséklet nappal ne legyen több 20-22 foknál, éjszaka szereti ha ennél hűvösebb (15-18 fok)van. Öntözni ritkán kell 2 hetente 1x,viszont napközben lehet permetezni a leveleit de estére feltétlen száradjon le.Átültetni csak akkor ha a meginduló uj hajtások nem férnének el a cserépben.Elvirágzás után pihenni fog ekkor jobb lenne neki nappal is a hűvösebb, ha megindult az új hajtása akkor lehet emelni a hőfokot. Ideális lenne a 60-70%páratartalom.
Ha hűvös, világos helyen telelteti, akkor bőven elég, ha kora tavasszal ülteti át. Virágföldjébe érdemes tartós hatású műtrágyát is keverni és csak ezután elkezdeni a tápoldatozást is.