6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Szinte biztosan nem. Ha már túl van egy kezeléskúrán érdemes várni,hogy az uj hajtások tünetmentesek vagy nem. üdv
Ezek a növények elvirágzás után általában elpusztulnak, de előtte kifejlesztenek néhány sarjat. Ezekkel szaporítani is lehet őket. Valószinűleg ez lehet a probléma! Üdv: Kiss Krisztián
Sokan szeretnének Ficus elasticából elágazó fácskát nevelni. Ez visszavágással érthető el. Amíg szép, végig leveles a törzs, kár a növényhez nyúlni. Ha a megnyúlt és levelét vesztett Ficusokat visszavágjuk a cserép felett 10-20 cm-re, akkor 2-3 hajtást hoz, bokrosan fejlődik. A vágás következtében kifolyó tejnedvet meleg vízbe mártott ruhával töröljük le.
A biotermesztésben is engedélyezett szerek közül: (Márkanév - hatóanyag) * Bio-sect - alifás zsírsav * Biola - növényi olaj * Vektafid A - paraffinolaj Speciális, csak levéltetvek elleni szerek: * Chess 25 WP - pimetrozin * Pirimor - pirimikarb Rovarölő szerek, melyek a levéltetvek ellen is hatnak és felhasználásuk engedélyezett: * Chinmix 5 SC - béta-cipermetrin * Cymbush 10 EC - cipermetrin * Decis 2,5 EC - deltametrin * Karate 2,5 WG - lambda cihalotrin * Metil-cotnion 25 WP - metilazinfosz * Sherpa - cipermetrin * Talstar 10 EC - bifentrin
Takácsatkák lehetnek. Mozgó fejlődési alakjai a levelek fonákán szívogatnak, és bejuttatott nyálukkal mérgezik a növényeket. A levél színén kezdetben elszórtan apró,halvány foltok jelenek meg, melynek később az egész levéllemezre kiterjednek. A fonáki részen finom szövedék látható, a beletapadt porszemcsékkel és az állat ürülékével. A károsított levelek később megsárgulnak, elbarnulnak és alulról fokozatosan lehullanak. A növény gyökerében fejlődik, ami a virágzásra is kihat. Erős fertőzéskor a bimbókat és a virágokat is súlyosan károsítja. Sok nemzedékű, meleg- és szárazságkedvelő faj, így a nyár közepére szaporodik fel tömegesen. Atkaölőszerrel kell kezelni a növényt. Atkaölőszer: Actara 25 WG, Flumite 200 (ampullás kiszerelés)