6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Lehet öntözéssel kapcsolatos probléma, de meg kellene nézni a leveleit alaposabban, lehet, hogy takácsatka támadta meg. Van a levelek fonákján valami? Esetleg pókhálósodik a növény?
Amik gyönyörűvé varázsolják a szerettei sírját: törpe őszirózsa ASTER dumosus - nyár vége, ősz hegyi ternye ALYSSUM montanum - tavasz vége, nyár kaukázusi ikravirág ARABIS caucasica - tavasz vége, nyár kerti pázsitviola AUBRIETA hybrida - tavasz vége, nyár kárpáti harangvirág CAMPANULA carpatica - nyár mezei szegfű DIANTHUS deltoides - nyár, ősz eleje kaukázusi zergevirág DORONICUM orientale - tavasz, nyár kaukázusi nefelejcs BRUNNERA macrophylla - tavasz
a málnával kapcsolatos kérdésre a mellékelt cikkben talál választ. A leandert először is alaposan zuhanyozza le (vagy slaggal, erős vízsugárral mossa át) a növényt (mindenhol, a fonákra is bőven jusson víz), majd kezelje le Vertimec 1,8 EC-vel (II. forg. kat.) vagy Flumite 200-zal. Ilyen erős kártételnél a kezelés megismétlésére szükség lesz, és maximális eredmény még így sem garantálható. A kifakult levelek visszazöldülni már nem fognak, de az újonnan növő hajtások még védhetők. Permetezni csak szabad térben lehet! Ha pajzstetves a növény, akkor esztétikai okokból a szappanos vizes ledörzsölés is szükségessé válik kiegészítő jelleggel. Kerülje a növény téli tartását száraz, páraszegény, meleg környezetben!
Tudnom kellene milyen orchideáról van szó de (látatlanban)a legtöbb esetben a páratartalom hiánya lehet az ok. Üdv
Nem egészen így van, mellékeltem egy cikket, amiben le van írva, hogy a hajtását kell lecsípni és miért.