6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Kedves Anita! A fényképen az ernyős virágzat látszik csak egyértelműen. Jó lenne látni közelebbről az alsó leveleket, virágzatot, a szárat, ami pl. serteszőrös a medvetalpnál. A medvetalp levelei nagyobbak, de inkább nem bocsátkoznánk feltételezésekbe. A növény elég ritka Magyarországon, és inkább a bükkösökben, gyertyános-tölgyesekben él. Üdvözlettel: Növényorvos
Vágással lehet befolyásolni, de ezt a terültet hamar ki fogják nőni. Nem tudom, mekkora már, de a gyökerestől felszedett részeket pedig át lehet ültetni a kívánt helyekre. Üdvözlettel: Növényorvos
A kéthetente történő tápoldatozás, mellette a táprudak alkalmazása a talaj elsózásához vezethetett, mely önmagában is növénykárosodást eredményez. EC méréssel meghatározható a talaj sószintje. A második probléma a hagyományos golgota virágnál, hogy a jarovizációs szakasza elmaradt a növénynek. Ez egy meghatározott időtartamú alacsony hőmérsékleten tartás (teleltetés). A 18-20 °C nagyon magas ebben az időszakban, az ideális 5- max 10 °C. Ez a pihentetés nélkülözhetetlen a növénynek, bár tudom, lakásban ez nehezen megoldható. Üdvözlettel: Növényorvos
A kártevő nem marad ott a tett helyszínén - mint a betörő sem -, ezért nem látható. Ez a málnabogár, aminek a szeder is a tápnövénye. A virágbimbó amelyet megrág torz lesz, és idő előtt leesik, de a levelet is megrágják. A lárvák a málna - szeder tő tövébe lehúzódnak és bebábozódnak. A bogár ellen rovarölőszerrel - Sherpa - védekezhetünk, de a jövő évre gondolva, ősszel érdemes talajfertőtlenítő szerrel - Force - védekezni, mert egyébként a lárva áttelel és ismét károsít. Biokertben a Plantella Sárga lapokat lehet megpróbálni, mely jól használható a kártevők fajtájának megállapítására és a kártevők számának csökkentésére. A megtelt lapokat el kell égetni.
Lehet, hogy különböző fajta. De mivel más csírázási fázisban vannak, később hasonlóképpen fejlődnek tovább. Üdvözlettel: Növényorvos