6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Kedves Kérdező! Weboldalunk elsősorban magazin jellegű, nem vagyunk közvetlen kapcsolatban kertészetekkel, faiskolákkal. Esetleg próbálja meg a következő két weboldalt, hátha sikerrel jár a vásárlást illetően: Hunyadi Garden Szentiványi Dió Faiskola
Ártani szerintem nem fog, de jelenleg segíteni sem. Ilyenkor már nincs tápanyagfelvétel, mélynyugalom kezdődik. Inkább ültetés előtt érett szerves trágyát, vagy komposztot lenne jó használni, az "biztonságosabb", mint a műtrágya. Üdvözlettel: Növényorvos
Tisztelt Hömpölygő! Válaszunkat akadályozza az a tény, hogy nem ismerjük a növény pontos nevét. A fénykép alapján a Cupressus nemzetség egy tagjára (talán Cupressus arizonica??) gondolunk, de a kép nem elegendő a pontos faj, és fajta meghatározásához. Javaslom, hogy legközelebb csak pontos név ismeretében vásároljon. Így utána tud nézni várható méreteinek, kezelésének. Ha a növény valóban egy Cupressus fajta, védett helyre kell ültetni, mert -különösen fiatal korban- fagyérzékeny lehet. Töve környékét takarni tölgylombbal a legjobb, mert ez alatt nem "fülled be" a növény. Cserépben való teleltetésnek nincs túl sok értelme, a növény a szabadban érzi jól magát, és az átültetést sem szereti. üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves kérdező! Oldalunk magazin jellegű, nem foglalkozunk értékesítéssel, ezért nem talált lehetőséget a növény beszerzésére. Esetleg - ha még nem próbálta - látogassa meg a http://steviashop.hu/ vagy http://stevia.uw.hu/termesztes.html oldalát, hátha tőlük lehet rendelni.
Hát, a rágcsálók fertőzéseket terjeszthetnek, vonzzák a legyeket is. Ha valamilyen hús- vagy tejtermék kerülhetett a komposztba, akkor azok nagyon vonzzák az egereket. Üdvözlettel: Növényorvos