6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Üdvözlöm! A válasz terjedelme miatt ajánlanék figyelmébe egy linket, kérem olvassa el: http://netgarden.hu/index.php/haszonkert/38-az-alma-metszese Ez egy nagyon gyakorlatias dolog, ezért nehéz ezt "tankönyvből" megtanulni, de azt hiszem, ha betartja a leírtakat, akkor nem lehet nagy baj, illetve évek alatt belejön!
Üdvözlöm! Ezek a gyomírtó szerek kontakt típusú szerek, ami azt jelenti, hogy azt öli meg csak, ahová fújja! Nem kell kihagyni, csak óvatosan körbe fújni. A gyomírtást márciusban kezdje meg, és ahogy nő az "utánpótlás", akkor ismételje meg. Akár már most is elkezdheti. A Fozát, Gliphogan, Glialka jó választás! Ezek totális gyomírtó szerek. Az info@kertrendorseg.hu címre nyugodtan írjon, igyekszem válaszolni!
A jól kiválasztott, védett helyre való ültetéssel (pl. ház belső udvara, déli oldala) már megtettük az első, leghatékonyabb lépést. Amíg kicsi, a már javasolt tölgylombbal való laza (!) takarás hatékony, de nagyobb növénynél a takarás nehezen oldható meg. A kockázatot akkor vállaltuk, amikor megvettük kedvenc növényünket. Általános érvényű szabály, hogy olyan közeggel (pl. nád), ami alatt befülled, elrothad, nem kap fényt, nem javasoljuk a takarást. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Ájrin! Szerintem túlöntözés lehet, vagy valami fertőzés a talajban! Azt javaslom, hogy virágföldbe ültesse el úgy, hogy ne nyomkodja le nagyon a földet, hogy laza maradjon a talaj szerkezete és mérsékelten öntözze csak, szerintem így nem lesz baj.
Érdekes kérdés! Keresni kell egy másik jóval nehezebb cserepet,annak az aljába kell nagyobb nehéz kavicsokat tenni, majd ebbe belehelyezni a kérdéses cserepet. Így a növényes cserép a nehezebb oldalának fog dőlni de nem borul fel. A virágszárakat elvirágzás után visszavághatjuk úgy, hogy a növényen maradjon annyi virágszár amin látható legalább 3 szem.