6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Nem jól gondolja!Az elszáradt ellenére is hoz új virágszárat, ha jól érzi magát! (A természetben sem vágja le senki.) Ennek ellenére kertészeti metszőollóval mégiscsak le kellene vágni. Persze csak a látvány miatt. Üdv
Gyakori jelenség, hogy meleg idő hatására megindul a rügyképződés idő előtt. Ez általában nem okoz kárt a növényben, mert ezek télálló, fagytűrő növények, hacsak nem tartós, és az átlagtól igen-igen eltérő hőmérsékleti maximummal találkozik a növény (pl. januárban 2 hét 15 °C körül) Liliomoknál ilyet még nem tapasztaltunk, hiszen azok tavaszi melegben kezdenek el hajtani, de valószínűleg nem okoz a meleg kárt bennük. Üdvözlettel, Gack László/Budai Renáta.
Üdvözlöm! Tavasszal, március legelején vágja vissza. kb. 30 cm-es ágakat hagyjon. Nem kell megijedni, a metszés után, ha kevés ág marad, mert gyorsan be fog sűrűsödni. Kapcsolódó cikkek: Mit kell tudni a loncról? A rózsalonc (Weigela) metszése
Kedves Hobagoly! Igazából látni kellene, de látatlanban azt mondom: hogy ott metssze le, ahol van egy erős rügy vagy hajtás és a felett 2-3 cm-el. A magasságot illetően, az abszolút Önre van bízva, ahol arányos marad a növény. Kapcsolódó cikkek: Lantlevelű fikusz (Ficus lyrata) Szobafikusz (Ficus elastica) Kislevelű fikusz
A lantlevelű fikusz érzékeny a körülményei változására. Hőmérs. változás, huzat, túl sok víz okozhat hasonló tüneteket. Nem valószínű, hogy a levél letörlésével összefüggésben van, inkább élettani a probléma. Van ugyan gombás betegsége, de az csak igen párás, meleg környezetben lehetséges. A lakásban inkább a fűtés, túl meleg, száraz levegő lehet probléma. Kicsit lehet a levegőt párásítani körülötte, nedves kavicsokra állítani a cserepet. Az öntözést télen csökkenteni kell. Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó linkek: Lantlevelű fikusz (Ficus lyrata) Foltok a fikuszomon...