6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Sajnos nehéz így látatlanban ezt megmondani. Valószínűleg talajprobléma lehet, de ezt csak talajvizsgálattal lehetne megállapítani biztosan. Az öntözést diónagyságnál kezdje el, virágzásban ne öntözzön. Hátha segít. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Sajnos a vasas vízzel nincs mit tenni, léteznek vas leválasztó szűrők, de ezeknek a költsége 100 - 120 ezer forint, viszont ha nem tudja ezeket megvásárolni akkor az automata locsolás kissé nehézkesé válik az ön által leírt problémák miatt. A korona feletti öntözés esetné tudok önnek még egy módszer javasolni amiről bővebben itt olvashat: http://www.summatrade.hu/dp_bugyborekolo_ontozok.php Remélem tudtam önnek segíteni! Üdvözlettel Durucz Attila 06-30-541-99-21 www.kertepito.com
Üdvözlöm! A növényt vegyen le a radiátorról szerintem, mert bőven elég ilyenkor a 23 °C. Igaz, hogy később fog virágozni, de nem lesz meghajtatva, azaz gyorsítva a természetes élet folyamatok. A hagyma bezöldülése, igen, jó jel. Öntözze hetente és két múlva lehet 2-4 naponta a virágzáshoz.
Kedves Balázs Béla! Hagyja a növényt a saját ütemében fejlődni nyugodtan, nem lesz baja. Szerintem még korai a gyümölcs-várás, de mivel szemezve lett, ezért idővel biztosan fog teremni. Elképzelhető ritkán, hogy ilyen kis korban is teremjen, ha esetleg előfordul, akkor is hagyja nyugodtan rajta a gyümölcsöket!
Ez a jelenség gyakran előfordul a Phalaenopsis hibrideknél, és nem feltétlen a helytelen öntözés következménye! A kis növénnyel semmi dolga, hagyni kell fejlődni a virágszáron (amin ettől függetlenül még lehet virág is a későbbiekben). Amennyiben a kis növény elérte a 3-4 leveles állapotot és vannak min. 3-6 centis gyökerei, el kell vágni a virágszárat a növényke alatt 1-2 centiméterrel és önálló növényként nevelni tovább. Az anyanövény ennek ellenére is virágzóképes marad, és hozhat új virágszárat. Sok sikert!