6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Kedves Aggot Józsefné! Valóban jó trágya és talajjavító! A tojáshéj és kávézacc keveréke hasznos! Itt egy korábbi cikkünk, a részleteket illetően: Ne dobjuk el a kávézaccot, hasznosítsuk kertünkben!
Kedves Brigi! A hűséges futókát ajánlom (Sindapsus aureus). Ezt a növényt golyóállónak szoktam titulálni! A közönséges fikusz (Ficus elastica), a kukoricalevél (Aspidista elatior), a rákvirág (Aglaeonema commutatum) is a hasonló kategóriát képviselik, ezeket bátran ajánlom!
Ha átültetésre van szükség, most a legalkalmasabb rá az idő. Átültetés előtt vágja vissza a lombot kétharmadára, vagy felére, félgömb alakban. A tövek nagy gyökérrel/földlabdával kerüljenek kiemelésre. Az új hatások idén nem, vagy alig fognak virágozni, de a következő évtől vissza fog állni megszokott virágzási rendjük. Biztonságos szaporításukhoz fűtött fólia, vagy üvegház szükséges. Ha a kertben laza, homokos a talaj, próbálkozhat 10-15 cm-es, fás dugványok dugványozásával helyben, állandó locsolás mellett.
Üdvözlöm! A válaszom: mindegyikhez! Talajjavításra és tápanyag-utánpótlásra is kiváló! Érett marhatrágyát javaslok, vagy a kereskedelmi forgalomban kapható komposztált marhatrágyát ajánlom a legjobban, mert nagyon jól használható és nehezebben lehet "túladagolni", azaz a növényeket kiégetni. Kerti növényekhez - a saját tapasztalataim alapján - a marhatrágya és a rostos tőzeg 1:1, vagy 2:1 arányú keverékét ajánlom!
A leander virágzásának kezdete nyár elejére tehető, és egész nyáron át folyamatosan gyönyörködhetünk a gyönyörű virágokban! (Június-október). Néhány cikk a leander gondozásával kapcsolatban, amivel elősegíthetjük az erőteljesebb virágzást: