6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Kedves francesco! A képen egy Synadenium grantii van. Magyar neve nincsen igazán, de az Afrikai tejvirág elnevezést fordítottam angolból. Dugványozással és magvetéssel szaporítható.
A képen Catharantus (Vinca, meténg) látható. Gondozásáról itt olvashat >>
Üdvözlöm! A képen Fittónia (Fittonia verschaffeltii) látható. Ajánlom figyelmébe, egy korábbi cikkünkat, ami nagyszerűen bemutatja a növényt, a gondozását is: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/fittonia-fittonia-verschaffeltii-/2453/
A két jelenség nem feltétlen függ össze. Tudni kellene,hogy barna vagy sárga foltosodás van a leveleken? Ha barna és puha akkor baktériumos-gombás fertőzés. Ez többszöri (gombaölős) permetezéssel gyógyítható. Ha sárga és nem puhul a levél akkor csak az erős nap hatására megégett. Ez nem számít betegségnek,árnyékba kell lennie és kiheveri. A bimbók leszáradásának már több oka lehet de mind tartási problémára utal. Sok fény-alacsony pára-huzat-a növény elmozdítása, elfordítása fejlődés közben-túl sok vagy túl kevés víz-esetleg tápanyag hiány. Ezek közül tessék kiszűrni a valós oko(ka)t. Sok sikert
Kedves Érdeklődő! Sövénynek tökéletes a csodasövény (szilfa, Ulmus sp.), de nagyon sok közül válogathat, ha változatosabbat szeretne a szomszéd kertjénél :) Az ellenállóbb örökzöldek közül a Júlia-borbolyát (Berberis julianae), egy másik kecskerágót a repkénykecskerágó (Euonymus fortunei) ´Emerald Gaiety´ fajtáját, a kerti mahóniát (Mahonia aquifolium), a tűztövist (Pyracantha coccinea) javaslom sövénynek. Tűztövis sárga és narancs termésű fajtái Egyéb lehetőségek: FagyalTarka levelű magyal JezsámenMagyal Japán vérborbolyaKecskerágó (Bravo)Sárgatarka levelű kecskerágóÖrökzöld puszpáng