6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Kedves Zoltán! Sajnos ahány faiskola, annyiféle növény. Így csak azt tudom javasolni, hogy hívja fel / vagy írjon a környékbelieknek és érdeklődjön személyesen üdvözlettel Édenkertész
Kedves Sára! Úgy látom, náluk vásárolhat: http://www.interaquaflora.hu XI/ker. Hrsz.0453/127Kiskunfélegyháza6100E-mail: felinti@t-online.huMobiltelefon: +36 30/6539448, +36 30/6533906
Kedves Gál Zsófia! Az Aloe vera-n -a képek alapján- pajzstetvek vannak. Ezek a foltok lehetnek hideg, vagy éppen túl meleg környezet miatt is. Próbálja leszedni, a pajzstetűt le lehet "tolni" a levélről. A második képen egy bunkó liliom ( Cordyline terminalis) látható, amit nagy valószínüség szerint gyapjas pejzstetű támadott meg. Ezekre a kártevőkre csak a felszívódó szerek a jók, mert a viasz rétegnek köszönhetően, lepereg róluk a szer. Ajánlom, az Actara nevű szert, permetezze le (az Aloét is) a növényeket és jól öntözze be velük a földet is. A növényekbe bekerül a rovarölő és a szívogatásuk révén a kártevőkbe jut a szer és így megmérgezi őket. A harmadik képen egy Ficus van. Sajnos ezen is egyértelműek a nyomok: pajzstetvek. Javaslom, hogy az egész állományt permetezze és öntözze meg az ACTARA-val és ismételje meg 3 hét múlva.
Üdvözlöm! Vegyen Actara nevű rovarölő szert gazdaboltban és permetezze le a növényt és öntözze meg a földet is bőségesen. Ez egy felszívódó rovarölő, hosszú hatásfokkal.
Kedves Érdeklődő! Sjanos a képen nem látszik jól, hogy ez repedés vagy dudorok is vannak benne, illetve, hogy a szőlőtőke mely részén van.. lehet fagykár, de ha dudorok (daganatok) is vannak és a tőkefej közelében van, akkor bizony előfordulhat, hogy baktériumos gyökérgolyva.