6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Tenyészhely: napos, meleg, esőtől védett helyen a szabadban is állhat; télen világos és hűvös, 5-10 fokon (ez itthon a szabadban nem anynira megoldható). Gondozás: nyáron mérsékelten, de rendszeresen öntözzük, és legfeljebb havonta egyszer kis töménységű tápoldatot (általános tápoldat, adagolás a dobozon leírtak szerint) is juttassunk neki. Virágzás után a bokros növekedés érdekében ajánlatos visszavágni. Szükség esetén ültessük át Florasca B vagy Bioland B virágföldbe. Virágzási idő: március-április
Tisztelt Kertbarát! Igen a képeken a kecskerágón a lisztharmat kórképe láthat, melyet az ember az újával végig simít akkor szét lehet kenni a spóra tartókat. Az elmosódott lisztszerű bevonat így egészen biztos hogy lisztharmatra utal. Védekezésnek jó a Topsin-M 70WDG de ez a szer II.- es forgalmi kategóriájú szer. Amit helyette ajánlanék, az a Topas 100EC mely III-as forgalmi kategóriájú szer, és díszfák díszcserjék kultúrában is engedélyezett. Jó kertészkedést! Mezős Balázs növényvédő,szakmérnök kertészmérnök
Üdvözlöm! A képen (elől) egy ernyős madártej (Ornithogalum umbellatum) van. Nagyon igénytelen: egyetlen kritériumnak kell megfelelni csupán, az, hogy a fél árnyékos helyet szereti.
Kedves Réka! A képen egy begónia van. Szereti ha állandó 20-22 C körüli a hőmérséklet, hetente kétszer-háromszor elegendő ha megöntözi. A közvetlen napfényt nem szereti, de szereti a világos helyeket.
Tisztelt Kertbarát! A magvetés rendbe lenne a ha a mag benne lenne a csonthéjban. A csonthéjnak védelmi és csírázást segítő szerepe van, ezért fontos hogy abban legyen. A magvetéshez egy cserép virágföld keverve egy kevés érlelt marhatrágyával., öntözés és növényvédelem ha szükséges. A cserépből általában egy év múlva lehet kiültetni a kis suháng magoncot. A nevelés folyamán a szilva a levéltetvekre érzékeny, meg a sarka vírusra. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu