6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Ha a fű számára nem biztosítjuk a számára optimális igényeket, sajnos hiába várjuk, hogy angol pázsithoz hasonlót kapjunk. Árnyékos helyen mohák telepdhetnek meg benne, nem rendszeres nyíráskor a gyomok hatalmasodhatnak el. Aró, fehér kártevő lehetne pajzstetű is, de az nem él a gyepben. Talán a nedves környezet okozhat valamely gomba elszaporodását benne. <p>A gyepápolásról bővebben olvashat kapcsolódó írásainkban.
Egy kerti tó építésekor mindenképp számítani kell az odalátogató állatok, rovarok, bogarak esetleges zavaró hatásával. Cukros víz vagy sör a kert másik sarkába való kihelyezésével néhány darázs elcsábítható a tótól.
Ajánlom az alábbi cikk és videó megtekintését, kimerítő választ kaphat kérdésére:
A takácsatkák elszaporodása mindig a száraz levegőjű szobákban várható. Atka elleni permetezést követően rendszeres párásítással elkerülhetjük, hogy újra megjelentjenek növényeinken.
A kefevirág (Callistemon citrinus) a nagyméretű dézsák jellegzetes növénye. A napos, meleg helyet kedveli. Talajban a savanyút, vízből a lágyat igényli, öntözni nyáron rendzseresen kell, de a pangó víz gyökereit elpusztítja. Elvirágzás után célszerű visszametszeni, télre pedig fagymentes helyre állítani. Télen is figyeljünk a földlabdájára, ne hagyjuk kiszáradni. Rendszertelen öntözés vagy egy kártevő is okozhatta a levelek lehullását.