6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Kedves Gitta! Azt javaslom, hogy tavasszal egy radikális metszést eszközöljön és alaposan trágyázza meg! Rendbe fog jönni! A vas tartalmú szereket is szeretik nagyon!
Kedves Ferenc! A kép alapján amerikai lepkekabóca kártétel látható. Ezek a vattaszerű képződmények, a hernyók báb-bólcsője. Az inváziójuk júliusban szokott kezdődni és a hidegek beálltáig tart. Tavasszal a lemosó permetezésnél tegyen valami olajos szert is a permet-turmixba, hogy az áttelelő petéket megfojtsa, persze nem mindet sikerül így sem. Nyáron felszívódó rovarölő szerekkel lehet védekezni.
Üdvözlöm! Ezek ecetfák (Rhus typhia). Nagyon szép növény, kicsi marad és nagyon dekoratív. Sajnos az ismert és nem kívánatos bálványfát (Ailanthus altissima) szokták ecetfának hívni!
Üdvözlöm! A képen egy törpefenyőt látok (Pinus mugo). A mohaszerű képződmény lehet zuzmó, ami az ágakon van, de ez nem betegség. Általában tiszta levegőjű t helyeken fejlődik. A betegség valószínüleg gomba lehet, de így elég nehéz megállapítani. Szerintem tápanyag hiány is lehet, mert a legyengült növényt könnyebben fertőzi meg a betegség. Javaslom, hogy: Dithane nevű szerrel permetezze le hetente, összesen 3-4 szer és örökzöld műtrágyával pótolja az esetleges hiányokat! Ez nagyon fontos!
Kedves bozótvándor! Mivel jól tűri a napot is ezért nyugodtan telepítheti a kiszemelt helyre!