6816. Rozmaring tavaszi metszése: ezekre jó, ha figyelsz
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Tavasszal a rozmaringot is érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni, ha azt szeretnénk, hogy szépen bokrosodjon.
Évezredek óta tölti el örömmel az embert az évszakok váltakozása. Kit ne lelkesítenének a fagyos napok után kipattanó rügyek, hogy lehetne közömbösen fogadni a strandidő megérkezését vagy az ezer színben pompázó őszt? És lehet-e elfogultság nélkül nézni egy decemberi estén, amikor lámpafényben táncolni kezdenek az első hópelyhek?
Hogyan állítsunk össze növénytársulásokat? Hogyan ússzuk meg a talajmegmunkálást és egyáltalán hogyan tervezzünk permakultúrás kertet? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszol többek között Catherine Delvaux: Permakultúra hónapról hónapra című könyve, ami Gingko Kiadó gondozásában jelent meg.
A következő napokban éjszaka fagyhat. Mutatjuk, mit érdemes tenni, ha most virágoznak a gyümölcsfáitok.
Különleges programba kezdenek a szentesi zöldségtermelők annak érdekében, hogy 10-15 év múlva is biztosított legyen a zöldség- és gyümölcsellátás. Ehhez pedig naprakész tudással rendelkező szakemberekre és aktív termelő kertészekre van szükség. A termelői tagság fiatalítása érdekében hosszú távú mentorprogramot indít a DélKerTÉSZ az ASZC Alföldi Agrárszakképzési Centrummal és az Alföldi ASzC Bartha János Technikum és Szakképző Iskolával. A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati tudást kapnak, ha pedig elkezdenek dolgozni, akkor a termesztő berendezések beszerzésében is jelentős segítséget biztosít a DélKerTÉSZ. Emellett a kísérleti kertben a termelési módszereket, jövedelmezőséget, hatékonyságot javító kísérleteket is végeznek.
Üdvözlöm! A képen egy Calathea rufibarba van. Magyarul: nyílgyökérnek nevezik. Egy korábbi cikkünket ajánlom figyelmébe, ahol mindenre választ kap: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/egzotikus-szobanovenyek/calathea-concinna-szobanoveny-gondozasa/2618/
Üdvözlöm A képen a fehér patkó alak, a szijács. Itt mennek végbe az aktív élet folyamatok. Az ebben lévő sejtek plazmájában sok keményítő található, amit a gombák szeretnek. Szerintem ez egy régóta húzódógomba-betegség,ami okozta a féloldaliságot és száraz ágakat. A képből egyértelműen látszik, hogy a fa egyik fele nem élt, nem látszik aktivitás. A hajtást érdemes nevelni,de én egy teljesen ú fa telepítését preferálnám inkább.
Kedves Béla! Ha nincsen teleltetve akkor szokott ilyet csinálni, hogy a virágzási idő kitolódik, illetve hogy eltér a megszokottól. Nincsen gond, nem kell aggódni!
Üdvözlöm! A fügét egyszerűbb szerintem bujtással szaporítani, bár a dugványozás is eredményes módja a szaporításnak. A fás dugványokat ilyenkor világos helyen tárolva kb 10-15 C-on ajánlott, ami tavaszra gyökeret fog ereszteni. A dugványokat ládába szorosan egymás mellé kell dugni nedves tőzeg-perlit keverékébe és esetleg fátyol fóliával le takarni, hogy ne száradjon ki. A polaritásra figyelni kell!
Kedves Laci! A képen egy selyemkóró (Asclepias syriaca) van. Eredetileg amerikai, de agresszív terjeszkedésű gyomnövény. A textilipar felhasználására került be hozzánk. A selyemfű méz is ebből a növényből gyűjthető. Amúgy mérgező növény.