681. Küldj be fotót és nyerj egy szuper, élő karácsonyfát!
Az Édenkert.hu novemberi fotójátékának nyereménye 3 db konténeres lucfenyő, amely feldíszíthető karácsonyra, majd az ünnepek múltával a kert díszévé válhat! Töltsd fel kerti fotódat!
Az Édenkert.hu novemberi fotójátékának nyereménye 3 db konténeres lucfenyő, amely feldíszíthető karácsonyra, majd az ünnepek múltával a kert díszévé válhat! Töltsd fel kerti fotódat!
Piaci árles 2008. november közepén. Vajon a világgazdasági válság nyomta le ennyire az alma árát? Nézd meg a többi piaci zöldséget és gyümölcsöt is!
A takácsatkával fertőzött levelek az erek között megsárgulnak. Súlyosabb fertőzés esetén a levelek teljesen elszáradnak. A levelek fonákán finom "pókháló" jelenik meg, amelyben a levélre tapadva apró peték vannak. Mit tehetünk ellenük?
Ütött az igazság órája: már az is termeszthet zöldséget, akinek nincs kertje. Nézzük, hogyan csíráztassunk otthon magvakat!
Még két hónap és az új építésű lakásokra kötelezően, a használtaknál önkéntes alapon kell kiállítani energiatanúsítványt, ha eladjuk vagy bérbe adjuk lakásunkat.
A növény valóban a fehér vérvirág (Haemanthus albiflos), amit magyarul anyósnyelvnek is neveznek, bár semmi köze az általánosan ismert Sansevieria fajokhoz. Hagymás növény lévén mérsékelt öntözést és világos, de nem tűnő napon való elhelyezést kíván. Dél-Afrikai származásának köszönhetően hazánkban nem télálló, ezért mindenképp védelmet igényel télen, legideálisabb egy hűvös, de világos veranda vagy ablakpárkány számára.
Azt gondolom, az étkezési célra árusított, darálatlan mák jó vetőmagnak is, de a biztonság miatt vessen egy kis cserépbe egy csipetnyit, így hamarosan bizonyos lehet a dologban.
A küldött fotó sajnos nem az a minőség, ami alapján lényegi következtetésre lehetne jutni. A növény valószínűleg Sinningia leucotricha. Ne ültesse mély cserépbe és az átlagosnál lazább kaktuszföldet használjon. Téli nyugalmi időszakában leveleit ledobja, hajtásai elszáradnak. Szobahőmérsékleten tartva egy hónapban egyszer nagyon kevés esővízzel öntözze. Legcélszerűbb télen hűvös, de világos helyen kb. 7 C°-os hőmérsékleten teleltetni, de huzamosabb ideig 2-3 C° sem jelent problémát. Ez utóbbi teleltetés során október közepétől egyáltalán ne öntözze, s ezt majd csak akkor kezdje ismét, amikor friss hajtásai megjelennek, úgy február táján. A hűvös teleltetést javaslom. Tavasztól őszig a többi pozsgás növénynél gyakrabban locsolja. Az Ön által alkalmazott öntözés túl gyakori, valószínüleg az edény alján pangó víz okozhatta a hajtások pusztulását. Heti egyszeri alapos beöntözés minden bizonnyal elegendő. Az eddig leírtakból következően a szárát levagdosni nem kell, mert a nyugalmi időszakra felkészülés és az öntözés októberi megvonása miatt azok természetes módon leszáradnak. Később már csak ezeket az elszáradt hajtásokat távolítsa el. Az új hajtások megjelenésétől már ne nagyon változtasson a helyén. Szereti a meleget és a fényt, de nem a tűző napot, inkább a mozgó árnyékos helyet. Szaporítása a gumó feldarabolásával javasolt, mert ez gyorsabb és biztosabb módszer. Virágzási időszaka nálunk a május közepétől augusztus elejéig tartó időszak. A Magyar Pozsgásgyűjtők Egyesületének "Debreceni Pozsgástár" című szines 60 oldalas újságjának 2006. 2. számában részletesen olvashat a Sinningia félékről, tartásukról, szaporításukról.
A növény faja "Ficus microcarpa Ginseng", melyet az erősen megvastagodott gyökérrészek mutatnak. Mivel ez a faj alapvetően nagyobb levélzettel rendelkezik, a XI. századi kertészeti divatnak megfelelően az alapfajra, hasonló tulajdonságokkal rendelkező, de kisebblevelű változatot oltanak. Az így kialakított növények, nem szeretik a magyar viszonyokat, ami leginkább télen nyilvánul meg! Nagyon kevés a fény és a (lakásokban) a páratartalom. A fotón az is látszik, hogy rendkívül száraz a talaj. A növények általában szeretik a váltakozó nedvességtartalmú talajt, de ez már túl száraz! Locsoljon bőségesen akkor, amikor a föld teteje száradást mutat! Szeretném felhívni a figyelmét arra, hogy szoba-bonsai nem létezik! Vannak olyan növények amelyek eredeti élőhelye miatt (trópusi, szubtrópusi) télen is igénylik meleget és nagyfokú alkalmazkodó képességük miatt rövid ideig lakásban is tarthatók. Megtartani viszont csak akkor lehet őket, ha biztosítjuk számukra a megfelelő tartási körülményeket, úgymint: páratartalom, fény, hő, víz, tápanyag! A megfelelő tartás elsajátításához olvassa el a www.yamadori-bonsai-hungary.hu oldalain található cikkeket a fikuszokról, a bonsai fényigényéről, valamint a teleltetésről.
Mivel a szobanövényekre speciálisan összeállított virágföldek kaphatók, nem ajánlom a marhatrágyával való kísérletezést. Túlzott mennyiségnél előfordulhat, hogy megégetjük a növény gyökereit vagy túl intenzív növekedésre késztetjük a növényt, amitől legyengül és a kórokozókkal szemben kevésbé tud védekezni. Megbízható virágföld készül az alábbi "gyárban":