6846. Hogyan kell gondozni a tölcsérjázmint (Dipladenia), hogy tele legyen virággal? Itt a válasz
Ha ezeket megfogadod, akkor sokáig gyönyörű lesz a tölcsérjázmin (Dipladenia)
Ha ezeket megfogadod, akkor sokáig gyönyörű lesz a tölcsérjázmin (Dipladenia)
Az erkélyen való kertészkedés kellemes módja annak, hogy a természetet közel hozzuk magunkhoz, még a nyüzsgő város szívében is. Azonban nem minden növény alkalmas az erkélyen való életre, amelyet a hely, a napfény és a környezeti feltételek korlátozhatnak. Ha megérted, hogy mely növények tudnak jól fejlődni az erkélyen, akkor azt buja oázissá varázsolhatod. Az alapokkal kell viszont kezdeni, mint a szerencsejáték világában a nyerőgép kipróbálásával, a későbbi siker érdekében. Ez a cikk különböző olyan növényeket mutat be, amelyek jól illeszkednek az erkély kertekbe, és a zöldellő növényzet mellett még friss terményeket is kínálnak.
A modern bútoroknál fontos szempont, hogy legyenek jó minőségűek, készüljenek környezettudatos anyagból, és nem mellesleg a kivitel is mutatós legyen. A legtöbb kanapé rendelkezik is e tulajdonságokkal, de még jobb, ha ágyazhatóak is.
Már elvirágzott a tulipán? Csúnya az ágyásban? Mutatjuk, melyek ilyenkor a legfontosabb teendők.
Mutatjuk, mire kell figyelni az eper tavaszi ültetésénél.
Nagyon hálás virág és a hideget is jól tűri. A neve Skimmia japonica, vagyis az örökzöld japán dérbabér, állítólag kipusztíthatatlan:) És nagyon szép!
A virág Spathiphyllum, más néven vitorlavirág. A mellékelt cikkben kap információt a gondozásáról!
A növényt nyáron tegyük ki a szabadba, ilyenkor még hűvös lehet neki. Válasszunk neki egy nagyobb dézsát, vagy virágtartót, és ültessük laza jó minőségű virágföldbe. Soha ne használjunk kerti földet a növény ültetéséhez, mert könnyen megfertőzhetjük a növényt. Nyáron válasszunk neki egy déli fekvésű napos meleg helyet a kertben, vagy teraszon. Rendszeresen öntözzük a növényt, soha ne hagyjuk kiszáradni a földjét, de vigyázzunk, hogy ne legyen alatta pangó víz, hetente egyszer nyáron tápoldatozzuk speciális mediterrán tápoldattal. Jobb helyen van dézsában, mint a szabad földben, a téli hidegek miatt. Ősszel vigyük be a növényt teleltetni. Mindig nagyon fontos, hogy olyan helyiséget válasszunk, a növény számára ahol van elegendő fény.
Az a szép, liliomhoz hasonlatos fa a magnóliafa. Épp most virágzik és gyönyörű. Kisebb és nagyobb változata is egyaránt megtalálható.
A mellékelt cikkben olvashat a védekezésről. Üdvözlettel, Édenkertész