6851. Eper ültetése tavasszal: így terem rengeteget
Mutatjuk, mire kell figyelni az eper tavaszi ültetésénél.
Mutatjuk, mire kell figyelni az eper tavaszi ültetésénél.
Ahhoz, hogy egy igazán mutatós autóban tudjunk a városban közlekedni, ma már többféle vásárlási opció közül választhatunk. Elérhető olyan, ami rövid távon kevésbé terheli meg a pénztárcánkat. Ilyen például az autólízing, amelynek az igénylése során a JTM-re is kiemelten oda kell figyelni.
Sok olyan eset lehetséges, amikor a közműszerződésekben a szerződő felet módosítani kell, amiről általában – régi beidegződések okán – a hosszadalmas, nyögvenyelős ügyintézés juthat eszünkbe.
A helyes táplálkozás elengedhetetlen minden profi vagy hobbi sportoló számára, hiszen a megfelelő tápanyag bevitel nagyban befolyásolhatja mind a teljesítményt, de hosszú távon az egészséget és a mentális állapotot is. Egyes tápanyagok és makrotápanyagok minimális bevitele ugyanis hiánybetegségek kialakulásához is vezethet. Éppen ezért fontos, hogy akár profi, akár hobbi sportolóként megfelelő mennyiségben és arányban vigyük be a kellő tápanyagokat. Ebben a cikkben kigyűjtöttük, hogy mire érdemes figyelni, hogy egészséges és kiegyensúlyozott életet élhessünk az étrendünknek köszönhetően is.
A Fiatal Gazda Pályázat egy olyan kiemelkedő lehetőség, amely segít a fiatal mezőgazdasági termelőknek a bővítésekben, a birtokstruktúra átalakításában, valamint a mezőgazdasági munkaerő korstruktúrájának javításában. Ezáltal hozzájárul a vidék népességmegtartó képességének növekedéséhez és a mezőgazdasági tevékenység hosszú távú fenntartásához. A pályázat kifejezetten kedvező lehetőség a fiatalok számára, akik vállalkozni szeretnének vagy fejlesztenék mezőgazdasági tevékenységüket.
A tartásmód és a tünetek alapján arra következtetek, hogy a fölöslege víznek nem volt hová elfolynia. Ezért a növény a gyökereknél pangó víz miatt indult pusztulásnak. Ültesse át, de úgy, hogy a fölösleges öntözővíz elfolyhasson, ne maradhasson a gyökerek között, és félévig ne tápoldatozza. Talán így még megmentheti. Valószínűleg heti egy öntözés is elegendő. Ficzere Miklós
A Ficus benjamina (csüngőágú fikusz) nagyon sok tartástechnológiai hibára gyors levélhullással reagál. Érzékeny a hideg öntözővízre, a kiszáradásra, a pangóvízre, de lehullanak a levelei a huzattól vagy a tápanyaghiánytól is. Ami biztos, hogy abban a kaspóban, amelyikben van a cserép, nem látható, hogy öntözés után megmaradt-e az öntözővíz. Ha a növény huzamosabb ideig vízben áll, az a gyökerek sérüléséhez vezethet, ezért öntözés után negyed/fél órával később ki kell önteni alóla a vizet.
A képen látható növény nem pálma, csak hasonlít rá, ez a Cycas revoluta. Rendszertanilag közelebb áll a fenyőfélékhez. A tápoldatozással kapcsolatban némileg megoszlanak a vélemények, mert a Cycasok nitrogénmegkötő cianobaktériumokkal élnek szimbiózisban. Emellett persze lehet, sőt kell is adni nekik tápanyagot, célszerűen a hosszú hatóidejű, szabályozott leadású készítményekből. Az alsó levelek leszárdásának a nitrogénhiány vagy a túlöntözés a leggyakoribb kiváltója. Ne álljon a növény alatt víz, és átültetéskor kerüljön jó vízelvezető talajba, amit az alap ültetőközegbe (tőzeg, lombföld vagy komposzt) kevert kertészeti perlit, homok vagy sóder segítségével érhetünk el.
A növény egy Cymbidium (hibrid).Helyesen tartva a virágzási ideje lehet akár 2 hónap is. Tartásmódja a következő: Nyáridőben lehető legtöbb fényen tartva (de nem tüző déli napfény) de lehetőleg hűvös helyen mondjuk egy fa alatt.Talaját nedvesen kell tartani és havonta 1-2x az öntözővízbe tápot tenni.Ősszel csökkenteni kell a nedvességet és a szabadban hagyni egészen a hidegek érkezéséig.Akár 0,-1fokig is.Télen a lehető leghűvösebb helyen kell tartani5-10 fok és szárazon.Ez a virágindukció miatt szükséges ha nem kapja meg a lehűlést és meleg helyen telel akkor nem virágzik.Valamikor tél közepén vagy tavasszal indítja a virágszárat,az első virág kinyílásáig nem kellene bolygatni de ha kinyílt akkor már meg lehet öntözni,be lehet vinni a szobába gyönyörködni(bár akkor előbb elvirágzik). Elvirágzás után majd megjelennek az új hajtások, ekkor már rendszeresen nedvesíteni kell (óvatosan). Az új hajtások kifejlődése után jön a hűvös és kezdődik minden elölről. Édenkertész
A leírt adatok alapján (apró, mozog) az apró állatokat nem lehet meghatározni. Valószínű, hogy nem is bántja a virágokat. Öntözéskor a víz a talajból a levegőt kiszorítja, ezért bújnak elő a rovarok, és gondolom kis idő múlva újra visszamennek a földbe. Ha zavarja jelenlétük, ültesse át új földbe őket. Átültetés előtt a cserepeket alaposan mossa le, fertőtlenítse. Az átültetésre váró növény gyökérzetéről pedig langyos vízben lebegtetéssel (óvatosan,hogy a hajszálgyökerek ne sérüljenek) áztassa le alaposan a korábbi földmorzsákat. Csak akkor lesz sikeres a módszer, ha nem maradnak sem a gyökéren sem a cserép falán rovarok.