6851. Eper ültetése tavasszal: így terem rengeteget
Mutatjuk, mire kell figyelni az eper tavaszi ültetésénél.
Mutatjuk, mire kell figyelni az eper tavaszi ültetésénél.
Ahhoz, hogy egy igazán mutatós autóban tudjunk a városban közlekedni, ma már többféle vásárlási opció közül választhatunk. Elérhető olyan, ami rövid távon kevésbé terheli meg a pénztárcánkat. Ilyen például az autólízing, amelynek az igénylése során a JTM-re is kiemelten oda kell figyelni.
Sok olyan eset lehetséges, amikor a közműszerződésekben a szerződő felet módosítani kell, amiről általában – régi beidegződések okán – a hosszadalmas, nyögvenyelős ügyintézés juthat eszünkbe.
A helyes táplálkozás elengedhetetlen minden profi vagy hobbi sportoló számára, hiszen a megfelelő tápanyag bevitel nagyban befolyásolhatja mind a teljesítményt, de hosszú távon az egészséget és a mentális állapotot is. Egyes tápanyagok és makrotápanyagok minimális bevitele ugyanis hiánybetegségek kialakulásához is vezethet. Éppen ezért fontos, hogy akár profi, akár hobbi sportolóként megfelelő mennyiségben és arányban vigyük be a kellő tápanyagokat. Ebben a cikkben kigyűjtöttük, hogy mire érdemes figyelni, hogy egészséges és kiegyensúlyozott életet élhessünk az étrendünknek köszönhetően is.
A Fiatal Gazda Pályázat egy olyan kiemelkedő lehetőség, amely segít a fiatal mezőgazdasági termelőknek a bővítésekben, a birtokstruktúra átalakításában, valamint a mezőgazdasági munkaerő korstruktúrájának javításában. Ezáltal hozzájárul a vidék népességmegtartó képességének növekedéséhez és a mezőgazdasági tevékenység hosszú távú fenntartásához. A pályázat kifejezetten kedvező lehetőség a fiatalok számára, akik vállalkozni szeretnének vagy fejlesztenék mezőgazdasági tevékenységüket.
Nem igényel öntözést az őszi csapadék elegendő nekik. A hagymások alapból nem szeretik a sok vizet. Virágzáskor lehetséges az öntözés de csak mértékletesen
A levélsárgulás és levélhullás oka valószínűleg tápanyaghiány, főleg nitrogén és/vagy túlöntözés (nem kell minden nap öntözni). Ritkán, kevés vízzel és lehetőleg tányérba öntve, felszívatva kell öntözni, tápoldatozni.
Kedves Érdeklődő! Nem tudom, hogy mikor szokták metszeni, hogyan öntözik, de ha az alábbiakat betartják, virágozhat újra növényük: A hortenzia árnyékos, hűvös helyen fejlődik megfelelően, nem bírja a tűző napot. Nyáron is legyen a földje mindig nedves, ne hagyjuk kiszáradni. Ne csapvízzel öntözzük, ehhez csak lágy vizet vagy esővizet használjunk. Áprilistól a nyár végéig hetente egyszer adjunk neki tápoldatot, amelyben literenként 2 gramm nitrogén-foszfor-kálium tartalmú tápsó van. Októbertől folyamatosan csökkentsük az öntözést és a tápoldatozást. Télen takarjuk be a hortenzia tövét, hogy védjük az erősebb fagyoktól. A többéves bokrokat metsszük vissza 40 cm-esre, hogy új hajtásai fejlődjenek, és dúsabb legyen. A hortenzia a rendszeres metszéstől gazdagon virágzik. Ne ősszel vágjuk vissza, mert az üreges szárába befolyó víz megfagyva kárt tehet a növényben, inkább tavasszal metsszük vissza.
Ha túl sok alma van a fán a gyümölcs apró marad, kézzel vagy hormonhatású szerekkel végzett ritkítása szükséges lett volna. Arra kell törekedni, hogy a gyümölcs legalább 70 mm átmérôjû legyen. De természetesen az idei aszályos időjárás is befolyásolta a gyümölcsök méretét.
Előfordul, hogy a tuják belső hajtásai és levelei megsárgulnak, elbarnulnak. Ezt a csúfos tünetet egy betegség okozza, amely ellen időben védekeznünk kell. Részletek a cikkben: http://www.edenkert.hu/novenydoktor/novenyvedelem/kertepites-szaradas-didimaszcella-tuja/2198/