6876. A cukkinit helyre vetjük vagy palántázzuk?
Még arrébb van május közepe, ezért felmerülhet bennünk, hogy a cukkinit csak helyre vethetjük vagy palántázhatjuk is?
Még arrébb van május közepe, ezért felmerülhet bennünk, hogy a cukkinit csak helyre vethetjük vagy palántázhatjuk is?
A nyár beköszöntével a vendéglátóipari egységeknek különös figyelmet kell fordítaniuk a kerti területeikre, hogy a vendégek számára vonzó és kényelmes helyszínt biztosítsanak a szabadtéri étkezéshez és pihenéshez. A kert díszítése és a termékek megjelenítése alapvető fontosságú ebben az időszakban, és az alábbiakban összegyűjtöttük, hogyan készülhet fel egy vendéglátó egység a nyári kerti vendéglátásra.
A botanikus kertek olyan különleges helyek, ahol a természet csodái és a tudományos kutatás találkozik. Ezek a kertek nem csupán gyönyörű növények és virágok tárházai, hanem fontos kutatóközpontok is, ahol botanikusok tanulmányozzák a flóra fejlődését, genetikáját és ökológiai szerepét. Világszerte népszerűek, hiszen lehetőséget biztosítanak a látogatóknak, hogy közelebbről ismerjék meg a bolygónk különféle ökoszisztémáit, és felhívják a figyelmet a környezetvédelem fontosságára.
Ha szeretnéd a lakásodban a tereket otthonosan berendezni, akkor lehet, hogy az angol vidéki vagy ahogy azt a szakmai berkekben emlegetik, az angol cottage stílus ideális választás lehet a számodra.
A gyümölcsök a természet édes ajándékai, amelyek nemcsak ízlelőbimbóinkat gyönyörködtetik, hanem az egészségünkhöz szükséges alapvető vitaminokkal és tápanyagokkal is ellátnak minket. Minden egyes gyümölcsfajta a vitaminok és egyéb jótékony hatású vegyületek egyedi profilját hordozza, hozzájárulva a különböző egészségügyi előnyeikhez. A bonanza nyerőgép világában is gyakran megjelenő gyümölcsök tehát több jótékony előnnyel is rendelkeznek. Ha megértjük, hogy mely gyümölcsök tartalmaznak bizonyos vitaminokat, az segíthet étrendünket úgy alakítani, hogy az jobban megfeleljen táplálkozási igényeinknek.
Nincs nagyobb gond vele, ha nem tetvek vagy takácsatkák támadták meg, de akkor virágai is megsínylenék. A bougainvillea földje legyen vízáteresztő, laza szerkezetű, locsolni csak mértékkel kell. Szinte félszáraz, - alig nedves állapot a legmegfelelőbb. Tápoldatozni kéthetente ajánlatos. A hosszú hajtások végeit le kell csípni, ezzel is serkentjük a növényt a besűrűsödésre, illetve a bővebb virágzásra. Mivel jön a tél, ezért ha van, akkor melegház, télikert, ha nincs, akár egy majdnem sötét garázsban is lehet teleltetni. Vigyázzunk arra, hogy +6 - +7 °C-nál alacsonyabb hőmérséklet ne érje a növényeket és a hőmérséklet viszonylag állandó legyen. Teleltetés közben, ha a hőmérséklet az említett +7°C körüli, akkor a levelei is túlélik a téli időszakot, a növényen maradnak.
A szivarfa nedvességkedvelő és tápdús talajban szépen fejlődik, de jó a tűrőképessége, ezért ha sárgulnak a levelei - és megfelelő nedvességet kap - akkor valószínüleg megtámadta valami betegség, vagy a gyökere ért el valami káros anyagot. Általános kerti dísznövényeknek való tápot adhat neki és figyeljen a megfelelő mennyiségű/gyakoriságú öntözésre. Ősszel, vagy kora tavasszal érdemes visszametszeni, hátha a metszéstől megújul. A selyemakácnál fontos, hogy a konténeréből szabadon ki tudjon folyni a plusz öntözővíz... Nemtudom, hogy jelenleg mekkora példányról van szó, de a meglévő gyökérmélység min. fele vastagságú termőföld réteg még férjen alá.
A diótermést fedő zöld buroklevél ugyan úgy lehet foltos, mint a levelei, csak az elhaló foltok sokkal nagyobbak. A buroklevél foltossága nem mindig párosul a dió termésének(dióbél) betegségével. Minden gyümölcsfajnál megfigyelhető, hogy elsőnek a hibás, károsodott termések "érnek" meg, lehullanak. Ez gyakran élettani okra vezethető vissza: rosszul kötött, fejlődési rendellenességű termésektől válik meg a fa elsőnek. Levelében arra nem tért ki, hogy a dióbél milyen állapotban van, ép-e vagy elváltozást mutat, milyen színű, aszalódott-e, netán penészes belül, él-e benne állati kártevő. Jelenleg a diófák levelein láthatóak-e barna foltok? Az idei év során volt-e olyan időszak, amikor foltosak voltak a levelek, csak már lehullottak? Kérem küldjön a dió belsejéről is képeket!
A legfontosabb teendő, hogy ha már hűvösödik az időjárás, keressen a növénynek egy világos, de hűvös helyet. Jó az ablak, vagy a fűtetlen világos folyosó. Az ideális hőmérséklet télen a 10-15 fok. Ennél melegebb helyiségben a növény levelei azonnal lehullnak. Öntözés: A fűtött lakásban a növény gyorsan kiszárad, ezért fontos hogy ne hagyjuk kiszáradni a növény földjét, de ha hidegebb helyre tudjuk elhelyezni, mint pl. egy folyosó-vigyázzunk, nehogy túlöntözzük, mert a hidegebb helyiségben eleve kevesebb vizet párologtat el. Letakarni nem kell. Február elején a növény elkezdi lehullatni a leveleit, de ekkor ne ijedjen meg, ez egy természetes folyamat. Vágja vissza kb. a felére, és tegye félre májusig. Csökkentse le a locsolást és a tápoldatozást, hagy pihenjen a növény. Letakarni nem kell most sem. Nyáron ültesse át, és tegye ki a szabadba.
Javaslom a sziklakerti, törpe örökzöldeket pl.: Pinus mugo ´Mops´, Pinus mugo var. Pumilio, Chamaecyparis obtusa ´Nana Gracilis´ és a sárga, illetve sárgás lombú örökzöld fajtákat pl.: Juniperus pfizeriana ´Aurea´ és egyéb örökzöldekből a ´Gold´ fajtanevűeket. Télen-nyáron díszítő évelő a Santolina chamaecyparissus, melynek ezüstös és zöld levelű változatát is ajánlom. Ezt a növényt az ágyás peremterületeire ajánlom, akárcsak a levendulát, illetve bármilyen másfajta díszes fűszernövényt (bazsalikom, zsálya, menta, citromfű...), melyek szeretik a tűző napot és az örökzöldek tömegéhez is jól illenek. Az ágyás mindig kapjon bőséges öntözést!