6876. A cukkinit helyre vetjük vagy palántázzuk?
Még arrébb van május közepe, ezért felmerülhet bennünk, hogy a cukkinit csak helyre vethetjük vagy palántázhatjuk is?
Még arrébb van május közepe, ezért felmerülhet bennünk, hogy a cukkinit csak helyre vethetjük vagy palántázhatjuk is?
A nyár beköszöntével a vendéglátóipari egységeknek különös figyelmet kell fordítaniuk a kerti területeikre, hogy a vendégek számára vonzó és kényelmes helyszínt biztosítsanak a szabadtéri étkezéshez és pihenéshez. A kert díszítése és a termékek megjelenítése alapvető fontosságú ebben az időszakban, és az alábbiakban összegyűjtöttük, hogyan készülhet fel egy vendéglátó egység a nyári kerti vendéglátásra.
A botanikus kertek olyan különleges helyek, ahol a természet csodái és a tudományos kutatás találkozik. Ezek a kertek nem csupán gyönyörű növények és virágok tárházai, hanem fontos kutatóközpontok is, ahol botanikusok tanulmányozzák a flóra fejlődését, genetikáját és ökológiai szerepét. Világszerte népszerűek, hiszen lehetőséget biztosítanak a látogatóknak, hogy közelebbről ismerjék meg a bolygónk különféle ökoszisztémáit, és felhívják a figyelmet a környezetvédelem fontosságára.
Ha szeretnéd a lakásodban a tereket otthonosan berendezni, akkor lehet, hogy az angol vidéki vagy ahogy azt a szakmai berkekben emlegetik, az angol cottage stílus ideális választás lehet a számodra.
A gyümölcsök a természet édes ajándékai, amelyek nemcsak ízlelőbimbóinkat gyönyörködtetik, hanem az egészségünkhöz szükséges alapvető vitaminokkal és tápanyagokkal is ellátnak minket. Minden egyes gyümölcsfajta a vitaminok és egyéb jótékony hatású vegyületek egyedi profilját hordozza, hozzájárulva a különböző egészségügyi előnyeikhez. A bonanza nyerőgép világában is gyakran megjelenő gyümölcsök tehát több jótékony előnnyel is rendelkeznek. Ha megértjük, hogy mely gyümölcsök tartalmaznak bizonyos vitaminokat, az segíthet étrendünket úgy alakítani, hogy az jobban megfeleljen táplálkozási igényeinknek.
Üdvözlöm! Ez egy szakáll bromélia (Tillandsia). Egy ágra kell kötözni valóban és permetezni, mert így kell "öntözni". Meleget szereti, sok párát,kedveli a fényt. Tavasztól vízben feloldott tápoldattal kell permetezni és így lehet fedezni a tápanyag-igényét.
Kedves Tibor! Ez a tünetet lenticella foltosságnak hívják. Elsősorban a kalcium hiány váltja ki. Amikor kevés a csapadék, akkor ez gyakoribb jelenség, mert a fák nem tudnak elég kalciumot felvenni. A túl későn szedett, túlérett almák esetében gyakrabban előfordul. Javaslom, hogy jövőre valamilyen kalcium tartalmú szerrel pótolja és meg fog szűnni, de mindenképpen visszafog szorulni a jelenség,.
Gyógyászati felhasználásra legelterjedtebb az Aloe Barbadensis Miller faj.
Kedves Éva! A flamingóvirág a savanyú földet szeret kb5 PH-t. Az öntöző vízre is nagyon érzékeny, a csapvizet nem szereti. A képek alapján ez lehet a gond, illetve égésnek tűnik még a foltok alapján. Szerintem a két dolog együttes jelenségei.
Kedves Mária! Az első képen felül szerintem sárkány gyümölcs van, alatta biztosan khaki szilva. A második képen valamelyik pálma fürtös termése látható.