6881. Mikor lehet kiültetni a paprikapalántát a kertbe?
Bár egyre melegszik az idő, de még nem múltak el a fagyosszentek, így felmerülhet a kérdés, hogy kiültethetjük-e a paprikapalántát a kertbe.
Bár egyre melegszik az idő, de még nem múltak el a fagyosszentek, így felmerülhet a kérdés, hogy kiültethetjük-e a paprikapalántát a kertbe.
A kertészkedésnek mára többezer éves hagyománya van, de a technológia fejlődésével új dimenziók nyíltak meg ezen a területen is. A mobiltelefonok a kertgondozásban is hasznos segítőtársakká váltak. Bemutatunk néhány példát, hogyan használhatod okostelefonodat, hogy egyszerűbben, hatékonyabban tervezhesd meg, majd gondozhasd a kerted.
A futballcipő kiválasztása korántsem egy egyszerű folyamat. Több tényezőt is számításba kell venni a vásárlás során, ráadásul a méret csak az egyik elsődleges szempont a sok közül. A mai focicipők már össze sem hasonlíthatóak az évtizedekkel ezelőtti példányokkal, hatalmas változáson mentek keresztül.
A kávé sokunk mindennapjainak észrevétlen részévé vált, olyan lett mint a só, nem tudunk élni nélküle, de már szinte észre sem vesszük, hogy élünk vele. Pedig volt idő, amikor a kávéfogyasztás messze nem számított ennyire elterjedtnek, illetve az italnak a minősége és a hozzá kapcsolódó fogyasztási szokások is rengeteget változtak az évek során.
Ahogy a technológia fejlődik, a motorkerékpárok egyre gyorsabbá válnak, és egyre nagyobb teljesítmény leadására lesznek képesek. Az utak viszont ugyanabból a kemény aszfaltból készülnek, és sajnos az emberi test sem vértezte fel magát a köztes időben extra védelemmel.
Üdvözlöm! A képen, egy árlevelű medvetalpkaktusz látható (Opuntia subulata). A kaktuszoknál szerencsésebb a latin megnevezés minden esetben!
A tavaszi hagymásokat általában nem kell felszedni, mert télállóak, de időnként át kell ültetni őket. A nem fagytűrő nyári hagymás, gumós növényeket viszont mindenképpen fel kell szedni. - A teljes elszáradás után a hagymákat, gumókat ásóvilla segítségével óvatosan vegyük ki a földből. Ha zöld levelekkel lettek levéve, akor a le nem hullott leveleket vágjuk le, a földet pedig távolítsuk el a gumóról. - A hagymákat válogassuk át, a betegeket dobjuk el. Pár napig jól szellőző helyen szárítsuk meg. - A legcélszerűbb raktározási mód, ha egy ládába homokot, fűrészport v. tőzeget teszünk és a hagymákat, gumókat erre tesszük rá. Lehetőség szerint ne érjenek egymáshoz, majd ugyanezzel az anyaggal takarjuk le őket. - Száraz, sötét, hűvös helyen tároljuk.
Egy kicsit megzavart a fotókkal ugyanis a telivirágos fotó az egy phalaenopsis hibrid.A kérdése viszont a másik 2 fotóra vonatkozik.Becsületes neve: Dendrobium phalaenopsis,mely éppen egy uj bébit hajt magának. Tartásmódja:Nyáron a phalaenopsisokkal majdnem megegyező.Amiben különbözik:Kaphat több fényt(akár direkt) és sok vizet de a gyökereinek le kell száradnia két öntözés között.Télen szárazon pihen 12-15 fok között,viszont a lehető legtöbb fényben!A másik két növény esetében:A cambriák télen hüvösben 14-18 fok,kevés nedvességgel miltónia szintén de legyen nyirkos télen is. üdv
Üdvözlöm! Nagyon széles a skálája a növényeknek! Ami szerintem nagyon szép, az a henye boróka (Juniperus horizontalis). Ez a növény maximum 15 cm magasra nő meg, öntözést viszont száraz nyarakon igényel. Az örökzöldek közül, végül is nagyon sok ajánlható, de minimálisan kell öntözni! Nagyon szép a cukorsüveg fenyő (Picea glauca "conica"), ami nagyon jó sírokra is! Néhány, kisebb hamisciprus is beültethető. Cserjék közül még ajánlom a törpe vérborbolyát (Berberis thunbergii "atropurpurea nana" a loncot (Lonicera nitida), madárbirset (Cotoneaster sp.), borostyánt (Hedera helix). Évelők közül a kövirózsa (Sempervivum tectorum), a varjúháj félék (Sedum sp.), a Ternye (Alyssum), a Pázsitszegfű (Armeria rubifolia), az Örökzöld tatárvirág (Iberis sempervivens), a lángvirág (Phlox subulata) való száraz, napos helyre. Az összeültetés abszolút, az Ön ízlése és pénztárcája szabja meg! Azt javaslom, hogy egy-két cserje, esetleg örökzöld elé, évelőket ültessen. Az interneten szerintem számos oldalt talál, ahol a képek segítségével összeállíthatja a kompozíciót, de tartsa szem előtt, hogy ez nem egy díszkert, hanem egy sír! Nem szabad túl "cicomázni"! Javasom, hogy rajzolja le és úgy válogassa össze a növényeket! Milyen virágokat helyezzünk el a sírkertekben? Néhány jótanács sírkertek kialakításához
A Cserkúti Kertcentrumban lehet. Kertcentrum elérhetősége: Telefon: 70/362-46-97 vagy e-mail Nyitvatartási idő: Hétfő-Péntek 09.00-tól 17.00-ig Szombaton 09.00-tól 13.00-ig