6881. Mikor lehet kiültetni a paprikapalántát a kertbe?
Bár egyre melegszik az idő, de még nem múltak el a fagyosszentek, így felmerülhet a kérdés, hogy kiültethetjük-e a paprikapalántát a kertbe.
Bár egyre melegszik az idő, de még nem múltak el a fagyosszentek, így felmerülhet a kérdés, hogy kiültethetjük-e a paprikapalántát a kertbe.
A kertészkedésnek mára többezer éves hagyománya van, de a technológia fejlődésével új dimenziók nyíltak meg ezen a területen is. A mobiltelefonok a kertgondozásban is hasznos segítőtársakká váltak. Bemutatunk néhány példát, hogyan használhatod okostelefonodat, hogy egyszerűbben, hatékonyabban tervezhesd meg, majd gondozhasd a kerted.
A futballcipő kiválasztása korántsem egy egyszerű folyamat. Több tényezőt is számításba kell venni a vásárlás során, ráadásul a méret csak az egyik elsődleges szempont a sok közül. A mai focicipők már össze sem hasonlíthatóak az évtizedekkel ezelőtti példányokkal, hatalmas változáson mentek keresztül.
A kávé sokunk mindennapjainak észrevétlen részévé vált, olyan lett mint a só, nem tudunk élni nélküle, de már szinte észre sem vesszük, hogy élünk vele. Pedig volt idő, amikor a kávéfogyasztás messze nem számított ennyire elterjedtnek, illetve az italnak a minősége és a hozzá kapcsolódó fogyasztási szokások is rengeteget változtak az évek során.
Ahogy a technológia fejlődik, a motorkerékpárok egyre gyorsabbá válnak, és egyre nagyobb teljesítmény leadására lesznek képesek. Az utak viszont ugyanabból a kemény aszfaltból készülnek, és sajnos az emberi test sem vértezte fel magát a köztes időben extra védelemmel.
A citrom nálunk melegebb éghajlatról származik, tehát ahhoz hogy termését beérlelje minden kívánságát ki kell elégítenünk. Ehhez ajánlom a következő cikket:
Mivel számos dolognak kell teljesülni ahhoz, hogy a virágföld optimális legyen, az alábbi cikkeket ajánlom olvasásra.
Teleltetés előtt, az őszi behordáskor érdemes erősen visszametszeni az angyaltrombita (Brugmansia vagy Datura ) hajtásait. Következő évben ismét gazdag virágzással fogja meghálálni.
Annak csak örülhet, hogy ilyen szépen megnőtt a növénye, mivel azt mutatja, hogy kitünően érezte magát. Hat méteres szárakat már nem olyan egyszerű drótra csavarni, ezért nyugodtan vissza lehet metszeni a golgotavirágot, s a maradék esetleg két, egymásra merőleges, félkör alakú drótra feltekerhető.
Mivel a pawpaw még teljesen ritkaságnak számít, nem hiszem, hogy magja könnyen beszerezhető hazánkban, esetleg kérdezze meg az alábbi cikkek szerzőjét.